chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні зросла кількість випадків електронної крадіжки грошей з рахунків

19 квітня 2013 о 13:59

В Україні в рази зросла кількість випадків електронної крадіжки грошей з рахунків. Про це під час круглого столу повідомив глава ради НАБУ Борис Тимонькін.

«Якщо рік-два тому це були поодинокі випадки, то в 2012 р. кількість і обсяг злодійських трансакцій виросли в рази. Найбільша з них склала 32 млн грн, частинами по 30 і 2 млн грн, причому велику з них вдалося встановити тільки завдяки інструментам фінансового моніторингу НАБУ. Сьогодні це практично єдиний легальний канал боротьби з такими злочинами. Звертаюся до банків із закликом: якщо надходить повідомлення про крадіжку грошей, не треба боятися їх блокувати», — цитує чиновника РБК-Україна.

За його словами, більшість крадіжок відбуваються починаючи з 17:00 в п'ятницю, а власники рахунків дізнаються про це тільки в понеділок, коли операція вже давно завершена. У зв'язку з цим НАБУ пропонує ввести затримку великих транзакцій на один день. «Крім того, ми пропонуємо змінити підходи правоохоронних органів: вкрадені гроші завжди хтось отримує, але поки що невідомо жодного випадку притягнення цих осіб до відповідальності. Вони проходять як свідки, але насправді це учасники злочинної групи, хоч і не головні організатори», — підкреслив Тимонькін.

Нагадаємо, в Україні в минулому році з платіжних карт шахраї вкрали понад 10 млн грн.

Джерело: ZN.UA
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути