chrome firefox opera safari iexplorer

Ситуація зі свободою слова в Україні погіршується

05 липня 2013 о 09:16

В Україні збільшилася кількість випадків цензури і фізичної агресії проти журналістів, констатує Інститут масової інформації.

Кількість порушень щодо українських журналістів за перше півріччя 2013 року значно перевищує таку за аналогічний період 2012 року, свідчать дані моніторингу ІМІ.

Згідно з даними, за перше півріччя поточного року зафіксовано 103 приклади перешкоджання у виконанні професійних обов'язків журналістів та цензури (у порівнянні з 37 випадками за перше півріччя 2012 р.), 35 випадками фізичної агресії, тобто нападів, побиття, залякування (проти 12).

5

Крім того, моніторинг Інституту масової інформації виявив 26 випадків юридичного тиску (проти 5-ти) і 22 — непрямого тиску (проти 14).

 

график2

 

«Різке погіршення свободи слова розпочалося в Україні у другій половині 2012 року, і тоді його пов'язували з парламентськими виборами. Однак цифри свідчать, що в 2013 р. свобода слова продовжує залишатися на тому ж рівні, що і в 2012-му, хоча ніяких виборів і пов'язаних з цим викликів в цьому році не було», — зазначають в Інституті масової інформації.

Як повідомлялося, більшість українців (56%) в основному вірять в існування свободи слова в Україні, ще 36% — вважають зворотне. При цьому найбільш впевнені в існуванні свободи слова виборці Партії регіонів (75%) і Компартії (62%), тоді як прихильники опозиційних партій говорять про її відсутність.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути