chrome firefox opera safari iexplorer

Прокурори Рівненщини та Волині забороняють використання символіки ЄС

20 грудня 2013 о 09:26

Органи прокуратури Рівненської області заявили до Рівненського окружного адміністративного суду 25 позовів про визнання протиправними та скасування 27 рішень органів місцевого самоврядування, що стосуються, зокрема, «використання символіки іноземних держав поряд із адміністративними будівлями».
Ідеться про прапор Євросоюзу, який у багатьох містах і селах області депутати вирішили вивісити поряд із прапором України та символікою своїх населених пунктів.

Зокрема, у Рівному такий прапор з’явився біля приміщення міськвиконкому, а також на центральному майдані міста.

Крім того, прокурори оскаржували звернення до Верховної Ради з пропозиціями ініціювати дострокове припинення повноважень президента, Кабінету міністрів і Верховної Ради, що їх ухвалили міськради Дубно, Сарн, Острога, Корця, Гощі, а також багатьох районних рад.

Усі ці рішення продиктовані останніми подіями в державі, які збурили громадськість Рівненщини.

«Приймаючи вказані рішення, посадові особи сільських, селищних, районних та міських рад області вийшли за межі наданих Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноважень, чим порушили вимоги статті 19 Конституції України», – сказано в релізі прес-служби прокурора Рівненської області. 

Працівники органів прокуратури області і надалі будуть вживати заходів реагування на будь-які порушення закону, мовиться в заяві.

У сусідньому Луцьку суд уже зобов’язав місцеве самоврядування демонтувати таблички з символікою Євросоюзу, яку нещодавно встановили на в’їзді до міста, а також зняти прапор Євросоюзу на щоглі біля міськради. Така ж ситуація у Ковелі, Локачах та інших містах Волині.

Відтак європейські прапорці лишилися лише на ялинках передноворічних центральних майданів волинських міст.

Як повідомлялось, 13 грудня за злісну непокору працівникам міліції під час підняття 11 грудня на площі біля Черкаської мерії прапора Євросоюзу затримали активіста Ярослава Приходька. Соснівський районний суд Черкас призначив запобіжний захід активісту – 2 місяці домашнього арешту у зв’язку зі звинуваченням у погрозі або насильстві щодо працівника правоохоронного органу за ст. 345 Кримінального кодексу України, максимальне покарання за якою досягає 12 років ув’язнення.

Джерело: Тиждень
Розділи: Суспільство

11 січня

Інші дати
Народився Рейнгольд Глієр
(1875, м. Київ – 1956) - композитор, диригент, педагог, доктор мистецтвознавства. Автор балету «Тарас Бульба», симфонічної картини-балету «Запорожці» та ряду інших творів за поемами Т.Шевченка.
«Я верю в то, что мы, то есть наш народ, будет жить страшно долго. Не сто, не двести, не тысячу лет, а гораздо дольше. Я верю, что он станет лучше, ближе к идеалу и в конце концов станет совершенным. Так же и с музыкой» (Рейнтгольд Глієр)
Розгорнути
Народилася Тетяна Садовська-Тимківська
(1888, м. Чернігів - 1991) - українська актриса. Ролі: Маруся, Проня ("Маруся Богуславка", "За двома зайцями" М. Старицького) та ін.
Розгорнути
Народився Василь Нагірний
(1848, с. Гірне Львівської обл. - 1921) - український архітектор та громадський діяч. У 1882-1918 рр.кожна четверта церква у Галичині була побудована за його проектом (понад 200). Засновник товариства "Славія", "Народна торгівля", "Сокіл", "Зоря", "Народна гостиниця".
Розгорнути