chrome firefox opera safari iexplorer

10 найдивовижніших мостів світу

08 січня 2014 о 13:03

Цілком очевидно, що міст в першу чергу слугує спорудою для переміщення з одного берега на інший. Проте, якщо замислитись, образ моста набуває філософського значення, а сама конструкція приносить естетичне задоволення. Архітектори роками працюють над розробкою необхідних схем та креслень, аби досягти ідеального, вимріяного результату.

Перед вами – десятка найцікавіших, на наш погляд, мостів, які гідні уваги та щирого захоплення.

 

1. Міст під водою

Нідерланди стали першою країною, де міст веде не через річку, а під неї. Міст імені Мойсея – це своєрідна алюзія на біблійні перекази, адже перед пророком, як відомо, розступилися води Червоного моря. До того ж, унікальність споруди полягає не лише в її концепції: деревина, яку використали при будівництві, є надзвичайно довговічною завдяки спеціальній обробці. Автори проекту стали фіналістами конкурсу Dutch Design Awards 2011, а ідея мала колосальний успіх.

10 найдивовижніших мостів світу

10 найдивовижніших мостів світу

2. Дорога в нікуди

«П’яний міст» – споруда, яка є прямим трампліном у прірву. Насправді, Сторсезандетський міст – прикраса Норвегії. Ілюзія віражів, які не мають продовження, приваблює багато туристів, а вид на міст залежить від того, під яким кутом дивиться спостерігач.

10 найдивовижніших мостів світу

10 найдивовижніших мостів світу

 3. Міст-гусениця

Особлива конструкція дозволяє цьому шедевру архітектури «згортатися» та «розгортатися», подібно до живої істоті. До речі, на створення Rolling Bridge автора надихнула…звичайна гусениця. Безсумнівно, шлях від Лондону до Бірмінгему стає значно цікавішим, якщо під час подорожі доводиться скористатися ось таким дивним пішохідним мостом. На жаль, його довжина — лише 12 метрів.

10 найдивовижніших мостів світу

4. Житловий міст

Понте Веккьо є одним із відомих символів Флоренції. Цей кам’яний міст було відкрито на місці іншого ще у 1345 році. Цікаво, що будинки по обидві його сторони зараз привертають увагу туристів чи не більше самої конструкції. Колись тут розташовувався ринок, і міст потроху розширювався, крамниць ставало все більше, а вільного місця майже не залишилось; проте з відкритого майданчика все ще можна милуватися річкою та іншими мостами Флоренції.

 Понте Веккьо

 

Понте Веккьо

5. Міст-фонтан

Міст «Фонтан веселки», або Banpo Bridge, розташований в південнокорейському місті Сеул. Цей витвір мистецтва приваблює увагу видовищними «концертами»: різнокольорові струмені води рухаються під чаруючу музику, виконуючи свій геніальний танець. Цікаво, що фонтаном міст став тільки в 2009 році.

10 найдивовижніших мостів світу

6. Траса 66

Велосипедно-пішохідний міст, який має назву Old Chain of Rocks Bridge, є найдовшим у своєму роді. Саме через нього проходила легендарна “Мати доріг”, “Головна вулиця Америки”, славнозвісна «Траса 66», аж доки у 1967 році маршрут не було змінено.

10 найдивовижніших мостів світу 10 найдивовижніших мостів світу

7. Казковий міст

 Розташований у Китаї, міст під назвою Xian Ren Qiao вражає своєю величчю. Ця природна арка є найбільшою в світі – 90 метрів довжиною. Цікаво, ще дізнались про існування цього грандіозного витвору мистецтва нещодавно, і назвали його «казковим».

10 найдивовижніших мостів світу

10 найдивовижніших мостів світу

8. Міст королів

Royal Gorge Bridge вважаються одним з найвищих мостів світу. Хочете побачити, як річка Арканзас тече прямо під вашими ногами, щоправда, на відстані 321 метр? Тоді збирайте речі: Королівська Ущелина штату Колорадо чекає на вас!

10 найдивовижніших мостів світу

9. Найкоротший міст

Найкоротшим мостом визнано Zavikon Island Bridge, адже його довжина лише 10 метрів. І це ще не все – важко повірити, але міст є міжнародним. Він з’єднує між собою два острови, американський та канадський. Зона, де розташований цей міст, відома під назвою «Тисяча островів».

10. Небесний шлях

 Henderson Waves – найвищий пішохідний міст у Сингапурі; його дизайн захоплює та визиває безліч позитивних емоцій. Особливо ця конструкція приваблива ввечері: ззовні, в металічних конструкціях, приховані освітлювальні прибори, які і забезпечують довив жну ілюмінацію.

10 найдивовижніших мостів світу

Звісно, список можна продовжувати дуже довго. Цей перелік – тільки поштовх до нових мандрів та пошуків. Відкривайте для себе світ, і нехай мости ведуть до незвіданих берегів!

 

Джерело: Inspired
Розділи: Туристичні новини

30 липня

Інші дати
Народився Олександр Шульгин
(1889, с.Софине, Полтавська область – 1960), український політичний та державний діяч, історик-соціолог, публіцист, член Центральної Ради,  перший міністр закордонних справ УНР, Голова уряду УНР в екзилі.  
Тихе батьківське поле за поліським селом розляглось. Все чекає когось, не діждеться когось. Чує кроки господаря, чує дотик руки. І снагою життя наливаються вщерть колоски. Наливаються сонцем, вітрами, теплом, споконвічним, живим, невмирущим зерном. (Микола Сингаївський)
Розгорнути