chrome firefox opera safari iexplorer

У центрі Києва набудують мостів і чортове колесо. ФОТО

07 вересня 2012 о 11:42

Столична влад планує облаштувати пішохідну зону у центрі міста. За задумом архітекторів, пішохідно-велосипедний маршрут буде пролягати від Києво-Печерської лаври до Софіївської площі — через Дніпровські кручі, Хрещатий парк, Володимирську гірку, Контрактову й Поштову площі, Андріївський узвіз і Михайлівську площу.

У першу чергу в рамках проекту збираються благоустроїти Хрещатий парк і Володимирську гірку, пише The Village.

Основні роботи на цих об'єктах повинні закінчити до Дня Києва в 2013 році.

Так, у Хрещатому парку й на Владимирської гірці планують облаштувати пішохідні й велосипедні доріжки, причому на пагорбах їх обіцяють зробити навісними, щоб не урізати в схили й не порушувати їхню цілісність.

На Володимирській гірці з'явиться більше зелені. Лавочки, урни й ліхтарі замінять, установлять нову огорожу, стовпи з годинниками і рекламними щитами.

Також у планах з'єднати Владимирську гірку й Хрещатий парк пішохідним мостом — таким, як «Міст закоханих». Kiev Fashion Park пропонує створити на Володимирській гірці парк скульптур, подібний до того, що є на Пейзажній алеї, однак цю ідею ще не погодили,відзначає видання.

У Хрещатому парку також планують замінити лавочки, ліхтарі, урни, розбити нові клумби і висадити дерева.

Доступ автомобілів на територію хочуть обмежити, виділивши лише одну паркувальну зону. Для людей з обмеженими можливостями обіцяють зробити пандуси на сходах і відповідним чином облаштувати доріжки. У парку також планують відкрити кілька кафе з оглядовими майданчиками і встановити колесо огляду.

Коли буде закінчена облаштованість єдиної пішохідної зони, поки неясно. Спочатку зроблять мале кільце маршруту — від Поштової площі через Контрактову, потім нагору по Андріївському узвозі й звідти на фунікулері або через Володимирський парк назад до Поштової.

Вулиця Сагайдачного, як повідомили в Управлінні містобудування й архітектури Києва, стане пішохідною не раніше, ніж завершиться реконструкція Поштової площі, тобто після травня 2013 року.

Усі фото The Village

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути