chrome firefox opera safari iexplorer

Європолітики про Майдан: Найважливіше — у Києві. Не все можна купити

14 січня 2014 о 13:53

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу вважає, що найважливіші події Вільнюського саміту «Східного партнерства» відбулися на вулицях Києва.

Про це він заявив 14 січня під час сесії Європарламенту у Страсбурзі, беручи участь у дебатах за результатами литовського президентства в Євросоюзі, повідомляє ресурс «ЄС-Плюс».

«На вулицях Києва пройшли найважливіші моменти Вільнюського саміту. Це було не у Вільнюсі, а на вулицях Києва. Ми побачили Європу в її найбільшій популярності», — сказав президент Єврокомісії.

Він наголосив, що мирні акції на підтримку європейського шляху розвитку України підтверджують важливість цінностей ЄС не тільки для європейців.

«Коли в нас зараз стільки людей, розчарованих у ЄС, я думаю побачити так багато молодих і не тільки молодих людей, які замерзають на вулицях Києва й так високо тримають прапори ЄС, — це підтверджує, наскільки важливим є ЄС, його цінності не тільки для нас, тут у наших країнах-членах, але й для іншого світу», — сказав Баррозу.

У свою чергу, лідер групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів Європарламенту Ханнес Свобода вважає, що нинішні акції протесту проти влади в Україні свідчить: не все можна купити за гроші.

«Ми отримали чіткий сигнал: Гроші не можуть купити все. Навіть росіяни не можуть купити все. Вони не можуть купити реформ, вони не можуть купити громадян. І дух Майдану – це, щось, що, можливо, нам потрібне в Європі: люди, що виходять на вулиці, щоб боротися за цінності», — сказав він.

«Іноді було б дуже непогано мати такі ж демонстрації в наших країнах-членах», — зізнався Свобода.

Як відомо, Україна і ЄС вели переговори про угоду про асоціацію з 2007 року, але 21 листопада 2013 року український уряд заявив про припинення роботи над підписанням угоди, що планувалося здійснити під час Вільнюського саміту «Східного партнерства» ЄС 28-29 листопада.

Відтоді в Україні тривають мирні акції протесту проти такого рішення офіційного Києва, а спроби розігнати так званий «Євромайдан» лише посилюють протести.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути