chrome firefox opera safari iexplorer

Підприємці Львівщини готові фінансово підтримати екс-«беркутівців»

29 січня 2014 о 12:32

Львівські підприємці фінансово підтримають колишнього «беркутівця», який публічно заявив про свою відставку. На сприяння у працевлаштуванні можуть розраховувати й інші правоохоронці, запевнили в Комітеті підприємців Львівщини.

Як інформує DW, активісти львівського Євромайдану, політичні партії, зокрема ВО «Свобода», звернулися до бізнесменів області із закликом сприяти працевлаштуванню службовців, які написали заяви на звільнення з лав МВС або планують це зробити.

«Наше завдання – допомогти їм. Влада опирається на силовиків, а ми маємо позбавити її цього козиря. Звільнення і публічні заяви екс-«беркутівців» підривають цей режим. Охочих звільнитися багато, але перспектива безробіття стримує їх», – зазначив голова Львівського міського осередку ВО «Свобода» Маркіян Лопачак.

Видання повідомляє, з посиланням на члена Комітету підприємців Львівщини Ярослава Рущишина, що 45-річного екс-«беркутівця» Ярослава, який 24 січня подав рапорт на звільнення з органів МВС, підприємці Львівщини вирішили впродовж півроку фінансово утримувати. Чоловік публічно зізнався, що прослужив у спецпідрозділі 24 роки, але тепер не може без сорому дивитися в очі хлопцям, які роблять такі безчинства, і не може бути на службі у держави, якою керують люди з судимістю: «Людей уже не вернеш, але я хочу вибачитися за тих хлопців, за героїв, за вірменина».

Як відомо, разом з паном Ярославом рапорти на звільнення подали четверо працівників спецпідрозділу «Беркут», один з них – перебуваючи в Києві.

Бізнесмен Рущишин запевнив: «Ті, хто вже написав заяви, проявивши своє сумління, а також сім'ї загиблих на Майдані отримають допомогу і однозначно будуть забезпечені роботою».

Окрім того, Комітет підприємців Львівщини також готовий обговорити можливість працевлаштування тих, хто ще сумнівається, але думає про відставку. «Одна справа, коли люди однозначно роблять свій вибір і йдуть, інша справа, коли міліціянти чекають розв’язки протистояння, а вже потім «перебігають», – пояснив член Комітету підприємців. Комітету треба скласти перелік компаній, які готові будуть взяти до себе відставних службовців, враховуючи специфіку їх діяльності і чималу зарплату у 4-5 тис. грн, додав бізнесмен.

Як зазначає DW, про готовність фінансово підтримати екс-«беркутівців» також днями заявили і чернівецькі банкіри. Зокрема, банкір і активіст Майдану Петро Олексюк публічно озвучив свій намір платити впродовж півроку зарплату двом колишнім працівникам спецпідрозділу в обмін на рапорт про звільнення. «Допоки вони шукатимуть роботу, або змінюватиметься влада, ми гарантуємо їм виплати, – зазначає в інтерв’ю регіональним ЗМІ банкір. – Головне,щоб людей більше не били».

Тим часом 26 січня львів’яни за громадською ініціативою зібралися під військовими частинами МВС, аби подякувати «сміливцям» за подані звільнення. Активісти роздавали листівки з юридичними порадами щодо захисту прав співробітників військових об’єднань, коли їх змушують виконувати незаконні накази. На листівках вказано телефони безкоштовної правової допомоги для правоохоронців.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Суспільство

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути