chrome firefox opera safari iexplorer

Роксолана — найпопулярніша українка у Вікіпедії

10 січня 2014 о 14:58

Список жінок, якими найчастіше цікавилися в українській Вікіпедії 2013 року, очолюють Роксолана, Леся Українка та Ліна Костенко.

Рейтинг склав веб-портал ukrainka.org.ua.

«Перше місце (четверте місце у списку всіх найпопулярніших статей 2013 року і 257 тисяч відвідувань) належить статті про Анастасію Лісовську, більш відому як Роксолана», — йдеться у повідомленні.

Як відомо, у XVI столітті українка Настя Лісовська потрапила у полон, згодом опинилася в султанському гаремі, де стала улюбленою дружиною султана Османської імперії Сулеймана І Пишного. На думку керівника проекту «Жінка-УКРАЇНКА» Юрія Пероганича, популярність Роксолани у минулому році зумовлена телетрансляцією турецького телесеріалу «Величне століття. Роксолана» (до речі, стаття про нього — на третьому місці серед усіх найпопулярніших статей Вікіпедії із більш як 431 тисячею відвідувань).

На другому місці у списку найпопулярніших жінок — Леся Українка, статтю про яку протягом року переглянули 234 тисячі разів. Славетна українська письменниця, перекладач, культурний діяч, вона писала у найрізноманітніших жанрах, а також брала активну участь у національному русі. Стаття про Лесю — на шостому місці серед усіх найпопулярніших.

Третю сходинку рейтингу посіла наша сучасниця Ліна Костенко — українська письменниця-шістдесятниця, лауреат Шевченківської премії, премії Антоновичів, премії Петрарки. Статтю про неї переглянули майже 154 тисячі разів — це 14-е місце у загальному списку всіх статей Вікіпедії.

Статтю про члена журі телепроекту «Україна має талант» Славу Фролову за рік переглянули 123 тисячі разів — це четверте місце у списку найпопулярніших жінок і 33-є у загальному списку.

Замикає першу п'ятірку у списку найпопулярніших жінок української Вікіпедії американська співачка українського походження Квітка Цісик (99 тисяч переглядів і 66-е місце у загальному списку). Пісня «Ти світло мого життя» (англ. You Light Up My Life), яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року «Оскар» та «Золотий глобус».

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути