chrome firefox opera safari iexplorer

Кетрін Ештон підбила підсумки візиту до Києва в офіційній заяві

06 лютого 2014 о 13:37

Наприкінці свого візиту до Києва високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон оприлюднила заяву, у якій пообіцяла зробити тему ситуації в Україні головною під час саміту ЄС наступного тижня.

«Дозвольте розпочати з того, що я дуже рада знову повернутися до Києва. Мій візит до столиці України є особливо важливим з огляду на те, що я головуватиму на зустрічі Ради міністрів ЄС із закордонних справ, яка відбудеться у понеділок. Під час цього засідання, що відбудеться у Брюсселі, зберуться 28 міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу для обговорення наших регулярних тем. Першою темою, яку я внесла у порядок денний зустрічі, – це обговорення ситуації в Україні.

Я хочу подякувати усім співрозмовникам, зокрема людям з України, з якими я зустрілася під час Мюнхенської конференції з безпеки, а також тим, з ким я зустрічалася в ці останні дні мого перебування у Києві.

З усіма своїми співрозмовниками я обговорила низку питань. У підсумку я була дуже вражена тим, що питання, які піднімалися під час наших дискусій майже з усіма тими, з ким я мала зустрічі, були одними й тими самими.
По-перше, попри те, що насильство потроху вщухає, існує доволі велике занепокоєння щодо ситуації на місці. Також є велике прагнення пересвідчитися у притягненні до відповідальності усіх, хто вчиняв насильство, а також побачити прозорий та незалежний процес, який вестиме до досягнення цієї мети. Я вже зазначала, що ми дуже прагнемо – і навіть більш, ніж прагнемо — допомогти підтримати такий процес, який, як на мене, є вкрай важливим.

Точиться також багато дискусій щодо конституційної реформи; вони відбуваються як у Верховній Раді, так і серед політичних лідерів країни. Здається, ці дискусії відбуваються із розумінням того, що існує потреба в реформах, які призведуть до повернення до елементів Конституції зразка 2004 року, але також визнаватимуть потребу змін, які можуть і мають бути здійснені. Знову ж, ми будемо більш ніж раді поділитися експертною думкою і порадами. Ми – у Європейському Союзі та інших інституціях, з якими ми маємо зв’язок, – маємо достатні можливості, аби допомогти досягти цієї мети. Здається, це є тим полем, яке дасть людям відчуття безпеки і відчуття того, стабільність повертається.

Окрім того, звичайно, ми обговорювали економічні питання. Протягом минулого місяця я багато разів говорила про важливість підтримки української економіки. Проте така підтримка має супроводжуватися певнимиумовами. Дуже важливо буде побачити необхідні економічні реформи Україні, адже йдеться про справжню економічну підтримку та інвестиції. І мова йде не про короткотермінові результати, а про довготермінову перспективу. Йдеться про здатність економіки не лише зростати в успішних секторах, але й розвиватися в інших сферах. Під час усіх своїх дискусій я досить чітко зазначала: ми прагнемо бачити економічну підтримку країни саме за таких умов.

Хочу також відзначити, що усі мої співрозмовники переконали мене в тому, що всі розуміють, якими є ці елементи та що має статися. Все, що я можу зробити зараз, – це закликати усіх тих, хто має таку можливість, зробити так, аби наші дискусії не стояли на місці, а діалог продовжувався. Також потрібно, аби вони зробили так, щоб країна змогла вийти з кризи та рухалася уперед позитивним шляхом».

Джерело: iPress.ua
Розділи: Суспільство