chrome firefox opera safari iexplorer

На Євромайдані запрацювали курси психологічної допомоги

11 лютого 2014 о 17:00

На Євромайдані стартувала програма із психічної та психологічної допомоги «Коло психологічної взаємопідтримки».

Про це «Українській правді. Життя» повідомив Володимир Погорілий, лікар-психіатр, керівник психологічної служби у Штабі національного спротиву.

Основна мета таких кіл — дати людям, безпосереднім учасникам подій Євромайдану, висловитися.

«Всі, хто так чи інакше долучений до цих подій — вигорає. В них збільшується роздратування, втома, негатив та навіть агресія. Всі ці погані емоції накопичуються та можуть призвести до появи хронічних захворювань», — каже він.

Зокрема, за його словами, така практика занять у групах використовується вже у багатьох країнах.

«Коло — це місце, де люди можуть прийти і висловити свої переживання про події, в яких вони беруть участь», — розповідає лікар.

З «колами» працюють фахівці, серед яких психологи, психіатри, лікарі-психотерапевти. За словами Погорілова, їхня кількість постійно змінюється, в залежності від подій в країні.

«Їх стає то більше, то менше. Коли ситуація загострюється, одні розбігаються, інші навпаки», — зазначає він.

В понеділок (10-го лютого — авт.) відбулося перше заняття. До групи прийшли різні люди: «Був кореспондент із Москви, який розповідав про динаміку росту громадянської активності, був сотник, який розповідав про штурм 11-го грудня, дівчата-підлітки, різні люди з Грушевського. Це було дуже захоплююче, цікаво і водночас чуттєво. Це потрібно пережити людям».

«Цієї п'ятниці буде наступне заняття. Запрошуємо всіх, навіть пресу, але лише в якості фізичних осіб», — каже Погорілий.

Заняття проводяться щопонеділка і щоп’ятниці в Українському домі з 20.00 до 21.00.

Наприкінці грудня психологи з Євромайдану відкрили сайт безкоштовної допомоги для мітингувальників. На сайті psyservice.pp.ua можна отримати безкоштовно психологічну допомогу або ж зв’язатись з психологом.

Консультування може проходити у формі поштового листування, повідомляється на сайті. Нині співробітників служби допомоги стало більше і база спеціалістів сайту, відповідно збільшилася.

«Веб-сайт ми доповнили людьми, які працюють по регіонам. Вони погодилися безкоштовно у своїх кабінетах приймати людей, так чи інакше пов’язаних є Євро та Антимайданами», — поділився Володимир Погорілий.

16 листопада

Інші дати
День працівників радіо, телебачення та зв’язку України
встановлений Указом Президента 11.11.1994 № 667/94 на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України.
Розгорнути
Народився Богдан Кістяківський
(1868, м. Київ – 1920) – український правознавець, філософ права, соціолог. Редагував твори М. Драгоманова, написавши до них вступну розвідку. Наукові праці присвячені теорії права та соціології («Соціальні теорії науки і право»).
Розгорнути
Народився Михайло Паращук
(1878, с. Варваринці Тернопільської обл. - 1963) скульптор. Автор пам'ятника А. Міцкевичу у Львові та на могилі М. Драгоманова в Софії, скульптур для військової академії, Народної бібліотеки, Софійського університету, Музичного театру в столиці Болгарії.
Розгорнути
Народився Ігор Турчин
(1936, с.Софіївка, Одеська область - 1993) — гандбольний тренер. Створив команду «Спартак» (Київ) — 20-разового чемпіона СРСР, 13-разового переможця Кубку Європейських чемпіонів. За видатні досягнення в спорті І.Турчин і його команда занесені в Книгу рекордів Гіннеса.
Розгорнути