chrome firefox opera safari iexplorer

Українські олімпійці висловили співчуття з приводу загиблих співвітчизників

19 лютого 2014 о 16:46

Олімпійська збірна України висловила співчуття з приводу загибелі співвітчизників під час масових заворушень.

«Зараз ми перебуваємо в Сочі на зимових Олімпійських іграх, де захищаємо честь нашої рідної України в змаганнях з найсильнішими спортсменами Планети. Ми шоковані подіями, що протягом останньої доби сталися в нашій країні. Вдома у нас залишилися сім'ї, рідні, близькі і нас не може не турбувати їх доля, доля нашої Вітчизни», — зазначено у їхньому зверненні, оприлюдненому на сайті НОК.

«Ми глибоко сумуємо і висловлюємо щиросердне співчуття з приводу загибелі наших співвітчизників», — заявили спортсмени.

«Ми віримо в мудрість та єдність українського народу! Ми віримо, що всі разом зможемо зберегти мир і знайти вихід із складного становища!», — переконані вони і додають, що докладатимуть усіх можливих зусиль задля того, щоб український прапор майорів над олімпійським подіумом і на честь перемог лунав гімн України.

Джерело: День
Розділи: Спорт в Україні

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути