chrome firefox opera safari iexplorer

Програма з відзначення 200-річчя від Дня народження Шевченка буде суттєво скоригована – Нищук

06 березня 2014 о 13:22

Річна програма святкування 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка буде суттєво скорегована. Про це повідомив міністр культури України Євген Нищук під час парламентських слухань на тему: «Тарас Шевченко як постать світового значення (до 200-річчя з Дня народження)».

«Зараз йде перегляд усіх заходів, які мають відбутися впродовж року. Проведення багатьох з них через брак коштів постануть перед проблемою фінансування. Планується їх корекція. Але ми повинні зробити те, що можливо, і зробити так, щоб це дійсно торкнуло всіх в Україні і в світі, щоб ці заходи були широкомасштабними і цікавими. І це велика відповідальність», –  зазначив Нищук.

За його словами, відзначення Шевченкового ювілею підведе нас «до перелому і бажаної перемоги української духовності, української культури», відтак формат вшановування 200-річчя з Дня народження Шевченка повинен повністю змінитись.

«Події останніх кількох місяців назавжди змінили Україну і українців. Усі ми пережили трансформацію свідомості, і культурної зокрема. Саме тому в нових реаліях повинне мінятися і ставлення до української культури», – сказав міністр.

Нищук також представив своє бачення роботи Міністерства культури.

«Так сталося, що впродовж багатьох років Міністерство культури слугувало таким собі закритим івент-агентством з обслуговування високопосадовців – можливо, вимушено. Тому наше завдання – відкрити його для створення сучасної національної культури, її найкращих брендів», – розповів міністр культури.

Джерело: Вголос
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути