chrome firefox opera safari iexplorer

Російський ультиматум: українські моряки в Криму сьогодні мають вибирати між зрадою та тюрмою

21 березня 2014 о 10:21

Сьогодні спливає останній день дії російського ультиматуму щодо українських моряків у Криму. Військовослужбовці сьогодні мають вибрати між державною зрадою або російською тюрмою. А тим часом українська влада не дає жодної команди військовим щодо подальших дій.

Чотири українські кораблі, серед яких великий десантний «Костянтин Ольшанський», середній десантний корабель «Кіровоград» та морські тральщики «Черкаси» і «Чернігів» опинились в пастці. Вони не можуть вийти у відкриті води і не мають зв'язку з командуванням на суші.

«Якщо Держдума прийме закон, щоб все тут націоналізувати, то ми підпадаємо під дію кримінального кодексу Російської Федерації і стаємо військовими злочинцями. Якщо ж ми просто здаємо кораблі, то ми за українським законодавством будемо державними зрадниками», – розповів у коментарі Радіо Свобода офіцер одного з кораблів, який з міркувань безпеки побажав залишитись неназваним.

У прес-службі Міноборони також кажуть, що чекають на вказівку згори.

«Керівництво Міністерства оборони підтримує постійний зв'язок, керівництво Генерального штабу підтримує постійний зв'язок з членами екіпажу, їм надаються необхідні речі і харчування – взаємодія налагоджена. Після прийняття необхідних рішень, на рівні керівників держави, збройні сили України виконають поставлені їм завдання», — заявив офіцер прес-служби відомства Максим Праута.

Нагадаємо, що Росія вже захопила українські корвети «Тернопіль» та «Хмельницький». «Тернопіль» не чинив опору – команди від влади не було. А «Хмельницький» росіяни погрожували затопити.

 

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути