chrome firefox opera safari iexplorer

У неділю українці світу на флеш-мобах читатимуть «Заповіт» Шевченка

05 березня 2014 о 13:23

З нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка студенти Українського католицького університету та Університету банківської справи НБУ ініціюють міжнародний флеш-моб.

Про це повідомляє прес-служба УБС НБУ.

Молодь пропонує українцям світу 9 березня збиратись, аби декламувати поезії Кобзаря, зокрема о 12.00 за місцевим часом виконати «Заповіт». Саме у цей час «Заповітом» розпочнуться віча на майданах у Києві та Львові.

Разом з тим, організатори флеш-мобу звертаються до учасників з проханням записати ці читання на відео і надіслати в УКУ чи УБС НБУ. Згодом з них буде змонтовано загальний відеоролик, де кожна наступна фраза поезії чи «Заповіту» читатиметься чи виконуватиметься різними учасниками.

Свої зголошення до участі в флеш-мобі «Весь світ читає Шевченка», а згодом і відео можна надсилати на електронну скриньку events@ucu.edu.ua або spekа@ukr.net.

Вже зараз до участі в акції «Весь світ читає Шевченка» зголосилися як великі міста, так і маленькі містечка України, серед яких Львів, Новий Розділ, Кривий Ріг, Харків, Васильків, Київ, Трускавець, Дрогобич, Тернопіль.

Водночас багато українців, які проживають за кордоном чи в цей день перебуватимуть поза межами Батьківщини, також вийдуть на площі міст до пам’ятників Шевченку, щоб віддати шану поету. Так, організатори отримали підтвердження з Польщі (Варшава), Великобританії (Ковентрі), Італії (Рим), Греції, Чехії, Австрії (Грац), ПАР (Кейптаун), Німеччини, Австралії (Мельбурн), Канади, США, Швеції (Стокгольм).

Організатори флеш-мобу закликають і інші громади міст та країн зголошуватися до участі та прочитати в цей день твори Шевченка. Обов’язковим твором для читання, окрім інших, має стати «Заповіт».

Крім того, організатори запрошують до акції не лише україномовну аудиторію, адже «Заповіт» перекладений багатьма мовами світу. І було б дуже цікаво, якби у цьому відео звучала, попри українську, ще і російська, англійська, іспанська, арабська і всі інші мови світу, йдеться у повідомленні.

Джерело: Zik.ua
Розділи: Некатегоризовано

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути