chrome firefox opera safari iexplorer

200 школярів позачергово зарахують до вишів

07 квітня 2014 о 11:01

На Дніпропетровщині майже 200 школярів отримали право на позачергове зарахування до вищого навчального закладу.

Ці діти є переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук. У 2014 році регіональний відбір визначив 310 переможців, із них – 197 одинадцятикласників. Школярі отримають право на позачергове зарахування до Дніпропетровського національного університету імені О. Гончара. Про це повідомила директор регіонального відділення Малої академії наук України Наталя Тягло під час прес-конференції.

За її словами, в 2014 році вперше в історії Малої академії наук переможці обласного етапу конкурсу МАН отримають право на першочергове зарахування за умови, якщо вступатимуть до Дніпропетровського національного університету імені О. Гончара. На сьогодні – це єдиний у регіоні вищий навчальний заклад, який оприлюднив такі преференції.

Пільговий вступ до навчального закладу здійснюється за напрямами, в яких працюють учні-слухачі МАН. Зокрема, це мовознавство, філософія, історія, математика, біологія, економіка та комп’ютерні науки.

Нагадаємо, що цього року на ІІІ Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту МАН Дніпропетровщину представлятимуть 52 школярі області. Фінал конкурсу розпочався 28 березня, триватиме він до 29 квітня 2014 року.

Дніпропетровське відділення МАН тісно співпрацює з навчальними закладами регіону вже не перший рік. СередВНЗ-партнерів Академії: Дніпропетровський національний університет імені О. Гончара, Національний гірничий університет, Дніпропетровська державна медична академія, Дніпропетровський аграрно-економічний університет, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Український державний хіміко-технологічний університет і Криворізький національний університет.

Джерело: pedpresa.com.ua
Розділи: Новини освіти

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути