chrome firefox opera safari iexplorer

День гостювання в Україні обійдеться росіянам в 784 гривні

07 квітня 2014 о 09:46

В Україні запрацювали нові правила, згідно з якими росіяни можуть гостювати на території нашої країни не більше 90 днів протягом півроку. На наступні 90 днів вони стануть нев'їзними.

Нововведення стосуються навіть тих громадян РФ, які вже зараз знаходяться в Україні.

За словами керівника прес-служби Держприкордонслужби Олега Слободяна, раніше росіянину через 90 днів перебування в Україні можна було просто дістатися до кордону, отримати відмітку про виїзд з країни і повернутися назад. Такі ж правила діяли і в Росії для українців.

«В РФ з січня скасували домовленість, і їздити туди „по дружбі“ стало неможливо. Україна з РФ три місяці вела переговори, щоб повернути раніше діючу норму. Але безрезультатно, і нам довелося застосувати симетричні заходи, — повідомив „Вестям“ Слободян. — Строк 180 днів перебування у нас відраховуватимо за останні півроку». Нововведення не поширюється на громадян РФ і України, які проживають у прикордонних населених пунктах, на студентів і хворих, які приїхали на лікування. 

За порушення режиму перебування доведеться заплатити штраф в 340-680 гривень. При цьому може також вводитися заборона на повторний в'їзд в країну.

У Держкомкордоні повідомили, що Україна посилила прикордонний контроль з Росією. У день не пропускають в середньому 200 осіб. Найчастіше через документи або коли людина не може точно сказати, до кого в Україні їде. Причиною відмови є також і недостатня кількість грошей. «Фінконтроль і раніше був, але поки відносини між РФ і Україною були хорошими, увагу на це особливо не звертали. Тепер же на кожен день перебування має бути 784 гривні, але не менше 4700 гривень на одну поїздку або лист від родичів, що вони беруть на себе зобов'язання утримувати (є і низка інших випадків)», — зазначили в Держкомкордоні. 

Нові правила не торкнуться більшості росіян, які їдуть в Україну на екскурсію чи до родичів. Винятком є громадяни РФ, які працюють в Україні, часто без офіційного оформлення. Рішенням проблеми для таких людей є отримання дозволу на роботу і виду на проживання. «Потрібно, щоб тут були родичі або вийти заміж, або ж легально працевлаштуватися. А на роботу без виду на проживання не візьмуть. Замкнуте коло», — пише росіянка в мережі. 

«Працевлаштовує мігранта роботодавець — він надсилає необхідну заявку, і, якщо дадуть добро, мігрант отримує посвідку на проживання автоматично», — повідомила міграційний юрист Ксенія Проконова. За словами юриста, дозвіл на роботу коштує близько 4000 грн. Вид на проживання оформлюється за 15 днів. Раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд України відмовився від ідеї введення віз для громадян РФ.

 

Джерело: ТСН
Розділи: Туристичні новини

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути