chrome firefox opera safari iexplorer

Демонтований новою кримською владою пам’ятник Сагайдачному встановлять у Харкові

21 травня 2014 о 12:43

До Харкова вже привезли пам’ятник гетьману Сагайдачному і стелу, присвячену 10-річчю Військово-Морських Сил України, які наприкінці минулого місяця були демонтовані у Севастополі.

Рішення позбутися обох монументів тамтешній, призначений Путіним, мер Сергій Міняйло пояснив тим, що вони перестали відповідати духу та історії міста. Почувши цю історію, міський голова Харкова Геннадій Кернес вирішив заступитися за «вигнанців» і попросив кримчан у спеціальному листі віддати їх на материк. Ті погодилися, але за умови, що харків’яни самі оплатять «переїзд».

Днями неблагонадійні, з точки зору нової кримської влади, пам’ятники вже прибули на Слобожанщину і тимчасово зберігаються у запасниках комунального підприємства «Харківзеленбуд». Головний архітектор міста Сергій Чечельницький особливо задоволений гетьманом Сагайдачним. «Пам’ятник прекрасно зберігся, — каже він. — Правда, перед тим, як зайнятися встановленням, його треба трохи почистити, зберігши бронзову патину. Її чіпати ні в якому разі не треба».

Чиновники кажуть, що знайти місце для монументів буде нескладно, оскільки Харків багатий на парки та історичні місця. Зараз актуальніший пошук інвесторів, які виявлять бажання профінансувати цей проект. «Ще один тонкий і складний момент — це зробити так, аби пам’ятник гетьману став харківським, а не севастопольським, — каже пан Чечельницький. — Йдеться про освітлення і багато інших нюансів, адже Харків — не морське місто».

Бронзовий монумент Петру Сагайдачному був відкритий усього лише шість років тому на честь 225-ліття з дня заснування Севастополя. У церемонії брали участь Сергій Куніцин та Ігор Тенюх — тодішні голова держадміністрації міста і командуючий Військово-Морськими Силами України.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...