chrome firefox opera safari iexplorer

Рейтинг вишів України 2014 року очолили КПІ і КНУ ім. Шевченка

29 травня 2014 о 15:52

Як повідомляє ZN.UA, у 2014 році першість в рейтингу «Топ — 200 Україна» з двох сотень вітчизняних навчальних закладів розділили між собою КНУ імені Тараса Шевченка та НТУУ «Київський політехнічний інститут».

Вони обігнали інші виші з великим відривом, оскільки, за словами керівника проекту «Топ — 200 Україна» Олесі Линовицької, проводять активну роботу з усіх напрямків діяльності.

«Висока затребуваність випускників цих вишів на ринку праці, як в Україні, так і за кордоном, відображає, з одного боку, високу якість підготовки студентів, постійне впровадження нових технологій в освітній процес. З іншого — тісне партнерство з роботодавцями. Якісно новою особливістю цих університетів є активізація їхньої інноваційної діяльності», — запевнила Линовицька.

У першій десятці університетів зберегли своє місце Харківський національний університет ім. В.Каразіна (3 місце), Національний університет «Києво-Могилянська академія» (4 місце), Національний гірничий університет (7 місце), Дніпропетровський національний університет (10 місце). Поліпшили позиції НТУ «Харківський політехнічний інститут» (5 місце), Національний університет «Львівська політехніка» (6 місце). У Топ-10 також увійшов Львівський національний університет ім. І.Франка, перемістившись з 14 на 9 позицію.

Експерти відзначають: підвищення рейтингу навчального закладу або утримання його на певному рівні в умовах конкуренції, вимагає постійних зусиль всього академічного колективу. Вплив тільки на «реперні точки» або епізодичні зусилля не викликають стійкого поліпшення позицій університету в рейтинговій таблиці. Університет, на шляху до свого академічного успіху, до пошуку своєї ніші, своєї конкурентної переваги завжди повинен дотримуватися довгострокової стратегії розвитку.

У свою чергу, президент Міжнародної групи з університетських рейтингів (IREG) Ян Садлак сподівається, що збільшення популярності подібних рейтингів і зростання інтересу до них з боку органів державного управління, адміністрацій університетів, роботодавців поступово сформує на національному рівні культуру використання зовнішнього оцінювання діяльності вишів.

Розділи: Новини освіти

2 березня

Інші дати
Народився Архип Тесленко
(1882, с. Харківці Полтавської обл. - 1911) - український письменник. Автор оповідань "Хуторяночка", "Син", "Дід Омелько", "За пашпортом", "Страчене життя", "Школяр" та ін.
Розгорнути
Народився Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович)
(1859, м.Переяслав-Хмельницький Київська область – 1916) - єврейський письменник, драматург та просвітницький діяч. В Україні написав свої знамениті твори «Тев’є-молочник», «Менахем-Мендл», «Нотатки комівояжера», «Монологи».
«Коли я писав мої вірші, я, як міг, шукав «Кобзаря», цю пісню пісень Шевченка, і не міг знайти. Я ладен був віддати що завгодно і скільки завгодно. І ось тепер я бачу, що не прогадав би, якби заплатив найвищу ціну бодай за одну його «Катерину» (Шолом-Алейхем).
Розгорнути
Народився Мирон Кордуба
(1876, с.Острів Тернопільської області - 1947) - український вчений, публіцист, історик, письменник, громадсько-політичний діяч.
Розгорнути

Новини Дивитися всі