chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з'явився новий креативний культурний простір

22 травня 2014 о 23:35

У нашому місті Києві існує багато культурних та літературних просторів, які приваблюють увагу шанувальників слова. Частина з них — комерційні, частина — умовно комерційні. Проте, лише в неділю, 18 травня, під час перебігу «Поетичного фестивалю на Терещенківській,5″ співробітники музею-квартири Павла Тичини зрозуміли, що вже давно маємо у музеї середовище, яке відповідає усім сучасним вимогам існування та функціонування такого музейно-літературного простору.

По-перше, вже більше двох років наш музей знаходиться у відкритій Wi-Fi зоні під назвою «Буккросинг» і ця ідея знайшла вдале й швидке втілення у багатьох наших колег.

По-друге, наш перший в Україні МУЗЕЙНИЙ буккросинг інформаційним ресурсом «The village» визнаний найкращим та найуспішнішим у Києві.

По-третє, вже давно виправдав себе графік вечірньої роботи музею до 19.00 та до 20.00. Саме у цей час восени та взимку у приміщеннях музею було найгамірніше та найцікавіше. Саме тоді були випробувані нами вечірні форми роботи, які зараз починають впроваджуватися в інших, великих, музеях Києва.

По-четверте, наші інтернет-оголошення про поетичні вечірки, марафони, спротиви, фестивалі мають миттєву реакцію як поетів, так і слухачів, бо щоразу супроводжуються новим креативом та дотепними родзинками.

По-п'яте, в якому іще музеї у книжково-буккросинговій кімнаті паморочиться в голові від аромату музейної кави, яку не можна купити, а можна лише отримати як пригощення від директора.

Тобто, є усі умови для комфортного і тривалого перебування тут поетів та їх шанувальників. Таким чином, логіка підказує, що сучасний літературний простір вже самоутворився, тільки потребує останнього акценту та оголошення про своє народження.

Наш музейно-літературний простір для будь-кого є пристанком на час, коли людина почуває себе захищеною від усіх зовнішніх впливів та подразників. Наш простір дає можливість зосередитися і поміркувати над своїми подальшими кроками, співвіднести й порівняти їх з вчинками й життям тих, хто духовно супроводжує цей музей. Наш простір є невеличкою зупинкою у спринтерському марафоні з назвою «життя», коли ти мрієш, щоб ця зупинка подовше не закінчувалася. Наш простір допомагає не лише на мить спинитися, а набратися сил для наступного рішучого кроку.

Трохи затягнувся період визначення назви для нашого музейно-літературного простору. І от тепер ми утвердилися в думці, що це має бути саме «ДВОКРАПКА».

Звернемося до правила. «Між частинами безсполучникового складного речення двокрапка ставиться у таких випадках:
1. Друге речення доповнює зміст першого, поширюючи один із його членів (найчастіше присудок); 2. Друге речення (або кілька речень) пояснює зміст першого; 3. Друге речення вказує на причину того, про що говориться в першому». А є іще й четверте трактування нашої «Двокрапки»: це смайлик, усмішка, добре побажання, радість, хороший настрій.

Наша «Двокрапка» може клонуватися ідейно, як багато інших музейних починань і проектів, але це нове ім»я в музейному і літературному світі стане іще однією оригінальною знахідкою, на яку здатні лише неспокійні й люблячі свою справу музейники-тичинівці.

«Двокрапка» відкрита для проведення будь-яких літературних заходів та презентацій.

Тетяна Сосновська

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути