chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відзначать 120-річчя електричного трамваю

27 травня 2014 о 16:08

31 травня місто відзначить 120 років з того дня, коли львівський трамвай вирушив у свій перший рейс. З цієї нагоди у Львові пройдуть урочистості, під час яких привітають ветеранів-водіїв.

У 1894 році Львів став другим містом в Україні, яким почав курсувати електричний трамвай. Найстаріший львівський трамвай Sanok SN-1 1912 року випуску зараз стоїть в ангарі депо, що по вул. Городоцькій, 185. Він не курсує вже багато років, але на нього можна подивитись як на музейну пам’ятку, адже таких трамваїв у світі збереглось лише два: один з них у Львові, а інший – в Кракові.

«Перший маршрут львівського трамваю пролягав від вокзалу до Стрийського парку, де за Австро-Угорщини проводили торги – на той час це була велика подія, як зараз, скажімо, Євро-2012, тому Львівський магістрат прийняв рішення провести колії. Другий маршрут був з центру до Личаківського цвинтаря», – розповів голова профкому ЛКП «Львівелектротранс» Юрій Оприск.

Він додав, що трамвай не відразу «прижився» у Львові. «Ми, львів’яни, психологічно не завжди сприймаємо щось нове. Також однією із причин є, скажімо, ціна. У ті часи проїзд коштував 20 грош – для порівняння, буханка хліба коштувала 18 грош», — розповів Юрій Оприск.

За його словами, старі трамваї розвивали швидкість від 6 до 15 км/год. На зміну їм прийшли новіші трамваї у 1970-х роках, однак через 10 років їх знову замінили. Більшість з тих трамваїв досі курсують містом.

Так виглядав найстаріший львівський трамвай зсередини. Джерело: ZAXID.NET

«Життя не стоїть на місці і ми розуміємо, що в Європі давно переходять на інші типи трамваїв. Тому ми вирішили закупити сучасні трамваї, першим з яких став «Електрон». До кінця року нам видадуть ще один такий, проте трьохсекційний», – додав Оприск.

Додамо, що в суботу, 31 травня, у готельному комплексі «Гетьман», що на вул. Володимира Великого, 50 відбудеться конференція для ветеранів-працівників, міської влади та преси, а також відзначення тих, хто віддав велику частину свого життя розвитку трамваю.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Туристичні новини

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути