chrome firefox opera safari iexplorer

В Івано-Франківську розпочалося міжнародне Свято ковалів

10 травня 2014 о 10:28

ХІІ міжнародний фестиваль «Свято ковалів» зібрав в Івано-Франківську понад сто майстрів художнього ковальства з багатьох областей України, а також з Естонії, Італії, Росії, Білорусі, Нідерландів, Франції, Туреччини.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, у фортечній галереї «Бастіон» розгорнули імпровізовану кузню, ковалі демонструють свою працю і художні вироби, дають майстер-класи.

Попри побоювання організаторів, що через ситуацію в Криму та східних областях і поради деяких держав до співвітчизників утриматися від поїздок на Україну багато хто побоїться їхати на Прикарпаття, відомий у Східній Європі ковальський фест таки відбувається, хоча і при меншій чисельності.

Із Санкт-Петербурга приїхала ковальська команда, яка підтримала рух проти війни з Україною.

Тільки два українські міста – Івано-Франківськ та Донецьк є членами Європейської асоціації ковальських міст. Та з Донецька зміг приїхати лише Сергій Каспрук. Каже, що сів на поїзд, а його колег просто не пропустили б через блокпости, бо у ковалів багато знарядь праці, які хтось вважав би зброєю.

Дев’ять років тому вперше до Івано-Франківська приїхав Хууб Сенсен з Нідерландів, який тепер зізнається в особливому ставленні до Прикарпаття і України. Йому 75 років, і в подарунок від українських ковалів він отримав дзвоник як «символ радості і тривог».

За традицією, ковалі спільно виготовлятимуть ковану композицію, яку потім залишають в дарунок місту. Цьогоріч її тема – «Єднання». За словами голови громадської організації «Свято ковалів» Сергія Полуботька, ковалі робитимуть скоби, які «з’єднуватимуть чотири сторони світу, чотири пори року своєю любов’ю і дружбою». «Ця тема сьогодні набуває особливої актуальності. Основою композиції буде хрест, який видно з усіх боків: і зверху хрест, і справа чи зліва, який символізує перетин людської душі між земним і небесним», – сказав Сергій Полуботько.

Проходить також пленер «Позитив», є окремі виставки «Орнаментальне ковальство» та студентська «Ковальське сузір’я», працює і студентська майстерня.

Традиційно було названо господаря «Свята ковалів-2014». Символ влади – робочий фартух коваля передано власнику кухні-музею з Надвірни Михайлу Балабану.

«Свято ковалів» в Івано-Франківську триватиме три дні.

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі