chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні запроваджуються європейські стандарти продукції

20 травня 2014 о 15:49

Верховна Рада прийняла за основу проект закону про метрологію та метрологічну діяльність і закон про стандартизацію. 

За прийняття цих законопроектів у першому читанні проголосували відповідно 239 та 237 карток депутатів, передає Українська правда. 

Обидва законопроекти необхідні для гармонізації українських стандартів із європейськими, що дозволить вітчизняним підприємствам вийти на європейські ринки. 

Першим проектом пропонується розмежувати регуляторні, наглядові та господарські функції у сфері метрології; розширити застосування механізмів акредитації, гармонізувати закони з документами Міжнародної організації законодавчої метрології та ЄС. 

Передбачається також створення державну метрологічну інспекцію. 

Законопроектом про стандартизацію має привести засади української стандартизації у відповідність до європейської моделі, а також утворити єдиний національний орган стандартизації. 

Як відомо, Рада уже впродовж двох тижнів намагалась схвалити ці закони у першому читанні.

Джерело: Експрес
Розділи: Суспільство

9 грудня

Інші дати
Народився Борис Грінченко
(1863, с. Вільховий Яр, Сумська область - 1910) — український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, громадсько-культурний діяч. Автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови». Один із організаторів і керівників товариства «Просвіта».
Ще не вмерла Україна, Але може вмерти: Ви самі її, ледачі, Ведете до смерти! Не хваліться, що жива ще Наша воля й слава: Зрада їх давно стоптала, Продала, лукава! (Борис Грінченко)
Розгорнути
Народився Борис Тен (Микола Хомичевський)
(1987, с. Устенське Друге Рівненської обл. -1983) - український перекладач, педагог. Автор збірки сонетів "Зоряні сади", перекладів творів Есхіла, Гомера, Аристофана, Ф. Шиллера, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Л. Толстого та ін. класиків світової літератури.
Розгорнути

Новини Дивитися всі