chrome firefox opera safari iexplorer

Чехія пропонує відкрити телекомпанію для трансляції в Україні російською мовою на противагу каналам РФ

04 червня 2014 о 13:33

МЗС Чехії пропонує створити телекомпанію, яка буде транслювати інформаційні програми на території України російською мовою. Телекомпанія повинна скласти, таким чином, конкуренціюросійським каналам. Ідею чеських дипломатів підтримують Польща, Словаччина та Угорщина, пише Deutsche Welle.

Ініціатива країн Вишеградської четвірки стала реакцією на плани київської влади відключити підконтрольні Москві російськомовні канали.

У зовнішньополітичному відомстві Чехії підкреслюють, що Україна стане стабільною державою, якщо її громадянам будуть доступні не тільки незалежна преса, але і незалежне телебачення.

«Допомога вільних засобів масової інформації, — повідомив під час дебатів з партнерами з Вишеградської четвірки міністр закордонних справ Чехії Лубомир Заоралек, — є елементом нової чеської політики, коли мова йде про захист прав людини».

Під час дискусій про відкриття у Чехії телеканалу, орієнтованого на українських глядачів, обговорювали питання і про його фінансування. Утримувати повноцінний канал — значить витрачати щорічно сотні тисяч євро. Жодна з найменших європейських країн не може собі такого дозволити, вважають оглядачі місцевих газет.

Заступник глави МЗС Чехії Петро Друлак вважає, що до проекту можна залучити інші держави або навіть використовувати бюджетні кошти Європейського Союзу.

У чеському зовнішньополітичному відомстві посилаються на позитивний досвід Euroradio FM і супутникового каналу BelsatTV, які мовлять з Європи на Білорусь. Euroradio, аудиторія якого сягає 300 тисяч слухачів на день, — улюблена станція людей у віці від 18 до 35 років. Програми BelsatTV переглядає кожен другий власник супутникової антени, а це — майже чверть всіх дорослих глядачів.

На заклик «Вільне телебачення — Україні!» відгукнулися як провідні чеські політики, так і відомі громадські активісти. Пропозиція дипломатів сподобалася і голові комітету з міжнародних справ у чеському парламенті Карелу Шварценбергу.

«У мене до неї тільки одне зауваження, — каже він. — Такий канал має говорити українською мовою».

Варто відзначити, що більш скептично до ініціативи чеського МЗС поставилася частина української громади і чеських фахівців, безпосередньо пов'язаних з Україною.

«Пропозиція, безперечно, варта уваги, але, на превеликий жаль, вона з'явилася занадто пізно, — поділилася з DW україністка Ленка Віхова. Росія давно веде інформаційну війну проти України, але у західних столицях і в самому Києві цього не хотіли помічати. А тепер Україна цю війну програла».

За словами Віхової, населення Донецької і Луганської областей настільки значно піддалося московській пропаганді, що там навряд чи будуть переглядати передачі з Праги.

Заступник голови «Української ініціативи в Чеській Республіці» Богдан Райчинець зазначає, що російськомовні трансляції в Україні з-за кордону — це «вода на млин сепаратистів, які не визнають державність української мови».

«Упевнений, — стверджує він, — що сепаратисти сприймуть існування такого телеканалу як доказ того, що в Україні має бути дві державні мови».

Райчинець звертає увагу на те, що чеські політики часто не усвідомлюють, наскільки важливим є мовне питання.

«Якщо в Україні буде дві державні мови, — вважає він, — не буде незалежної держави Україна».

Раніше повідомлялося, що Держкомітет теле- і радіомовлення України розробить законопроект щодо протидії інформаційній агресії іноземних держав.

Джерело: Newsru.ua
Розділи: Суспільство

9 серпня

Інші дати
Міжнародний день корінних народів світу
Свято Міжнародний день корінних народів світу відзначається в першій декаді серпня. Виникло за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН в 1994 році. Присвячене питанням збереження корінних народів на планеті, захисту їх прав, богатству культури і надбанню.
Розгорнути
Варвара Ханенко
1852–колекціонерка, меценатка, громадська діячка. Дочка цукрозаводчика, мецената М. Терещенка. Разом із чоловіком Б. Ханенком заснувала приватний;музей, на основі якого в 1921 р. в Києві було створено Музей мистецтв;(нині Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків).
Розгорнути
Народилася Віра Холодна
(1893, м.Полтава – 1919) – українська актриса, «королева» німого кіно. Уславилася в фільмах «Пісня торжествуючої любові», «Міражі», «Життя за життя», «Забудь про камін…» та багатьох інших.
«Ваши пальцы пахнут ладаном, А в ресницах спит печаль. Ничего теперь не надо нам, Никого теперь не жаль. И когда Весенней Вестницей Вы пойдете в синий край, Сам Господь по белой лестнице Поведет Вас в светлый рай...» (Олександр Вертинський, посвята Вірі Холодній)
Розгорнути