chrome firefox opera safari iexplorer

Рятуємось від спеки: Як зробити кондиціонер в домашніх умовах

16 червня 2014 о 12:31


Кондиціонер – апарат складний і дорогий. Але, декілька підручних засобів цілком успішно можуть замінити чудо японсько-китайської техніки.

Отже, для домашнього кондиціонера вам знадобиться:

побутовий вентилятор

пластикові пляшки 1,5-2 л (9 шт.)

таця (пластикова чи металічна)

столик розкладний

Що робити з усім цим добром?

У пластикові пляшки набираєте соляний розчин (солі має бути близько 5-10% від об'єму води), і викладаєте їх у морозильну камеру. Коли розчин у пляшках замерзне, робите з пляшок стопку (перетягніть їх скотчем, аби тримались вкупі), ось так:

Вкладайте цю конструкцію на тацю (адже з пляшок трохи буде стікати конденсат). Вентилятор спрямуйте на те місце, де ви бажаєте мати найбільше прохолоди, а перед вентилятором на підставці розташуйте конструкцію з пляшок так, аби потік повітря проходив прямо через неї. Це матиме приблизно такий вигляд:

Ось і все – ваш саморобний кондиціонер готовий!

Переваги такого пристрою над справжнім кондиціонером очевидні:

— він не сушить повітря;
— споживає набагато менше електроенергії;
— має у сотню разів нижчу вартість. Цілком екологічно чистий і економний апарат.

Щодо недоліків – вони також є:

— таким кондиціонером ви не остудите квартиру до 18 градусів;

Якщо ви зробите два «бойових комплекти» з пляшок, то зможете оперативно змінювати «заряд» вашого кондиціонера, не чекаючи у спеці, доки замерзне розчин у пляшках.

З власного досвіду можна сказати, що у невеликій кімнаті цей простий засіб досить швидко створює приємну прохолоду, навіть якщо охолоджене повітря дме не у ваш бік.


23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути