chrome firefox opera safari iexplorer

«Твоя країна»: економні подорожі для студентів українськими містами

24 червня 2014 о 12:18

GLFpw0SLBQU

Пам‘ятаєте слова Марка Твена? “Наприкінці життя ми жалкуватимемо тільки за двома речами: що мало кохали й мало мандрували”. І справді, завдяки мандрам життя сповнюється новими барвами, й зовсім по-іншому починаєш дивитися на оточуючий світ. Ми всі прагнемо їхати в Лондони та Парижі, проте чи добре ми знаємо власну країну? Адже є стільки чудових, безмежно прекрасних куточків, гостинних міст та мальовничих краєвидів! А коли в тебе є студентський квиток – мандри стають ще доступнішими та цікавішими.

yevdemНещодавно розпочався цікавий проект під назвою “Твоя Країна” – це кількаденні подорожі з насиченою програмою до певного українського міста. Впродовж цих кількох днів організатори влаштовують неординарні екскурсії, тренінги та ігри, зустрічі з відомими журналістами, митцями, бізнесменами, відвідуваня кав’ярень, музеїв та театрів. І звичайно це спосіб віднайти собі нових друзів, здобути  знання та яскраві враження. Проект був започаткований Євгеном Демченко, якого ми і розпитали про ідею. 

Як зародилася така ідея?

Ідея проекту не нова та не оригінальна — по-перше, мало хто не любить з’їздити до когось в гості, побачити й дізнатися щось новеньке, по-друге, групові поїздки молоді у різні часи в різних форматах та напрямках (але переважно зі сходу країни на її захід) організовували, організовують та будуть організовувати багато хто.

Джерелом проекту “Твоя країна” стала традиція, яка є у всеукраїнській молодіжній організації “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ): будь-який ФРІшник у будь-якому місті, де є члени організації, може розраховувати на їжу, нічліг та тепле спілкування. Поштовхом до запуску проекту стали події кінця 2013 року. Я давно роздумував над тим, як краще втілити формулу “якомога більше людей має побачити якомога більше України”, яку вважаю одним з ключів до суспільної довіри та розвитку країни. Ідею “Твоєї країни” було сформульовано наприкінці грудня 2013, а запущено у День соборності України (ми цього не планували, просто хотіли пошвидше стартувати). За 4 місяці відбулося 12 візитів, у яких взяли участь 116 молодих людей з усіх регіонів України.

Ми прагнемо показати молоді Україну в усьому її різноманітті, а не лише “розкручені” туристичні місця. Зокрема, хочемо створити зацікавлення східними регіонами на заході країни. Одні з перших візитів ми планували до Луганська та Донецька. Вже відбулося два візити до Харкова та один до Миколаєва.

Учасники програм у Харкові, Рівному, Тростянці та Миколаєві

Хто є організаторами подорожей?

Проект задумувався постійно діючим з регулярними візитами до усіх міст, де є люди, які хочуть показати свій куточок країни. До цього часу візити організовувалися місцевими організаціями ФРІ, проте вже кілька молодих людей (зокрема, й учасники візитів) висловлювали бажання організувати візити до своїх міст. Наразі ми закінчуємо підготовку методичного посібника, завдяки якому будь-яка організація чи група молоді зможе організувати візит до свого міста чи села.

Ми хочемо перетворити цей проект на своєрідний рух тих, хто відкриває Україну для себе та інших. Таким чином буде розширено географію та збільшено кількість візитів. Наш пріоритет – не лише обласні центри, а й невеличкі населені пункти. Зокрема, вже відбувся візит до міста Тростянець на Сумщині.  Важливо, що проект не має якогось централізованого фінансування, жоден з організаторів не отримує матеріальної винагороди за свою роботу. Проект діє повністю на волонтерських, горизонтальних засадах.

Організатори намагаються забезпечити максимальні знижки чи навіть домовитися про безкоштовне харчування чи участь у заходах для гостей. Наприклад, під час першого візиту до Тернополя усі учасники безкоштовно харчувалися в найкращих закладах міста. Проживають учасники в домівках організаторів та охочих прийняти гостей, а дорогу оплачують самостійно. Для студентів, які мають знижку на залізниці, це досить невеликі гроші.

Проект працює трохи більше чотирьох місяців, за цей час:

— Відбулося 12 візитів до 9 міст.
— Надійшла 461 заявка на участь у візитах.
— 116 людей з усіх регіонів України погостювали у приймаючих містах;
— Більше 3100 осіб долучилися до групи проекту – зараз це найбільша ФРІшна спільнота у ВК!
— Півтора десятка згадок у ЗМІ, зокрема, сюжет на Інтері про візит до Ужгорода.
— Безліч позитивних вражень, емоцій та відгуків від учасників та організаторів.

Як долучитися до проекту?

Уся інформація про проект розміщена в групі http://vk.com/tvoja_krajina. Щоб десь погостювати, слід обрати один з анонсованих візитів та заповнити анкету учасника за посиланням http://bit.ly/tvoja_krajina_anketa. Також можна запропонувати свою допомогу проекту, наприклад, поселити у себе учасників, провести екскурсію, нагодувати гостей, якщо ви власник закладу харчування (http://bit.ly/tvoja_krajina_support). Найближчим часом з’явиться ще одна опція – стати організатором візиту.

Текст: Наталя Власенко, фото з групи проекту.

Джерело: Inspired
Розділи: Туристичні новини

25 січня

Інші дати
Тетянин день
Якщо вигляне сонце, то рано прилетять птахи з вирію, а коли сніжно - літо видасться дощовим.
Розгорнути
Народився Микола Скрипник
(1872, м. Ясинувата Донецька область – 1933) – радянський партійний і державний діяч. Активний провідник українізації.
«...Щоб український селянин пішов за донбасівським пролетарем... треба, щоб донбасівський пролетар став на бік українського селянина в національному змісті» (Микола Скрипник)
Розгорнути
Народилась Ольга Даценко
(1903, с. Шишаки Полтавської обл. - 1993) - українська актриса. Артистичну кар'єру розпочала в театрі "Березіль". Зазнала політичних репресій та заслання. Працювала в театрах України та Карело-Фінської РСР.
Розгорнути