chrome firefox opera safari iexplorer

Український «Артек» переїхав до п'ятизіркових Карпат

18 червня 2014 о 14:36

На вісімдесят дев'ятому році свого життя «Артек» переїхав у Карпати, де він «оселився» на території туристичного комплексу «Буковель». Перша зміна розпочалася символічно 16 червня – саме цього дня 1925-го року засновано легендарний дитячий табір, ідеться в сюжеті ТСН. 

Серед 156 юних відпочивальників першої зміни є й артеківці з досвідом. Їм вистачило одного дня, аби зрозуміти – новостворений карпатський Міжнародний дитячий центр від легендарного кримського відрізнятиметься хіба що географічним розташуванням. «Нові враження, нові емоції, чудова природа. І головне — збереглася та ж „артеківська“ атмосфера», — каже артеківка з шестирічним «досвідом» Альона Михайленко. 

Сюди, на «Буковель», переїхали майже сорок досвідчених артеківських педагогів, які не захотіли працювати в анексованому Криму. «Я зі своїм чоловіком, як артеківська родина, думали, що все життя проведемо там. Мій чоловік був у кримському „Артеку“ замдиректора в одному з таборів, а я була художнім керівником. Особисто я пропрацювала майже 5 років в кримському „Артеці“, а чоловік – 7», — розповідає заступник директора МДЦ «Артек-Карпати» Олена Довженко. Але зв'язку з окупованим Артеком в Криму вони не втрачають.

В «Артек-Карпати» із собою привезли й усі традиції: від «артеківської ромашки», що символізує єдність дітей усього світу, до гімну. Його, щоправда, довелося переписати з урахуванням «нової географії». Виконати ж доручили Тоні Матвієнко.

А новим символом «Артек-Карпати» стало кумедне ведмежатко Бука. У новоствореному Міжнародному дитячому центрі три табори: туристичний — на березі озера в наметах, для іншого — «Буковель» віддав свої шале, а в п'ятизірковому готелі на схилі гори, дітлахи вивчатимуть англійську. Артеківці, тим часом, в очікування найкращого літа в своєму житті, адже хочеться походити у походи, з музикою, друзями. Після видовищного фаєр-шоу, апофеозом свята стала ватра — таку саму на початку та наприкінці кожної зміни завжди запалювали й у кримському «Артеці». Її «вугілля» артеківці забирають додому, на згадку. Так буде й у Карпатах.

Джерело: Експрес
Розділи: Новини освіти

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути