chrome firefox opera safari iexplorer

За єдину державну мову висловились 68% українців

26 червня 2014 о 15:01

За українську мову як єдину державну висловилися 68% українців.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного аналітичним центром Разумкова

За те, щоб в Україні були 2 державні мови -українська та російська висловилися 28,6% опитаних.

Підтримка української мови як єдиної державної в порівнянні з кінцем березня — початком квітня зросла з 56,5%, до 68%, підтримка ідеї двох державних мов знизилася з 37,6%, до 28,6%.

За українську мову як єдину державну виступають більшість жителів західного і центрального регіонів — 91,8% і 83,3% відповідно, 50,2% жителів південного регіону при тому, що 43,7% підтримують ідею двох державних мов. У східному регіоні 52,7% опитаних виступають за те, щоб в Україні українська і російська були державними, 44% опитаних у цьому регіоні вважають, що тільки українська повинна мати статус державної.

Відповідаючи на запитання: «Якщо б у найближчі вихідні відбувся референдум про актуальні проблеми розвитку України, зокрема: статус української та російської мов, можливості федералізації України, можливості інтеграції України в ЄС, Митний союз, НАТО, взяли б Ви участь у такому референдумі?», 48,5% респондентів впевнено підтвердили свою участь у такому референдумі, 31,4% опитаних сказали, що швидше за все взяли б участь.

У ході дослідження, проведеного з 6 по 11 червня, опитано 2012 респондентів у віці від 18 років у всіх регіонах України, окрім Криму. Похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Джерело: УНІАН
Розділи: Громадська думка

9 серпня

Інші дати
Міжнародний день корінних народів світу
Свято Міжнародний день корінних народів світу відзначається в першій декаді серпня. Виникло за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН в 1994 році. Присвячене питанням збереження корінних народів на планеті, захисту їх прав, богатству культури і надбанню.
Розгорнути
Варвара Ханенко
1852–колекціонерка, меценатка, громадська діячка. Дочка цукрозаводчика, мецената М. Терещенка. Разом із чоловіком Б. Ханенком заснувала приватний;музей, на основі якого в 1921 р. в Києві було створено Музей мистецтв;(нині Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків).
Розгорнути
Народилася Віра Холодна
(1893, м.Полтава – 1919) – українська актриса, «королева» німого кіно. Уславилася в фільмах «Пісня торжествуючої любові», «Міражі», «Життя за життя», «Забудь про камін…» та багатьох інших.
«Ваши пальцы пахнут ладаном, А в ресницах спит печаль. Ничего теперь не надо нам, Никого теперь не жаль. И когда Весенней Вестницей Вы пойдете в синий край, Сам Господь по белой лестнице Поведет Вас в светлый рай...» (Олександр Вертинський, посвята Вірі Холодній)
Розгорнути