chrome firefox opera safari iexplorer

На Тернопільщині хочуть перейти на шестиденну форму навчання та збільшити зимові канікули

30 липня 2014 о 15:38

Департамент освіти і науки Тернопільщини ініціює перехід на шестиденну форму навчання з метою економії газу в зимовий період.

Як повідомили УНІАН в прес-службі департаменту, відповідне рішення було прийнято цього тижня.

«Цьогорічна ситуація в країні, й освіті зокрема, ускладнена обмеженим постачанням природного газу. Для того, щоб успішно працювати в 2014/2015 навчальному році і осінньо-зимовому опалювальному періоді, ми поставлені перед необхідністю перейти в навчальних закладах на шестиденний робочий тиждень, внести певні зміни в проведення позакласних виховних заходів, роботу гуртків і груп продовженого дня. При цьому плануємо значно збільшити тривалість зимових канікул і проводити навчальні заняття упродовж червня 2015 року», – розповів начальник департаменту Любомир Крупа.

Про свою ініціативу департамент повідомив листом Міністерство освіти і науки України, в якому просить погодити 6-денний форму навчання та відповідні зміни у структурі 2014/2015 навчального року закладами освіти області.

«Надіюся на розуміння й підтримку нашої ініціативи серед колег-освітян, батьків і громадськості. Упевнений, що ці труднощі вимушені й тимчасові, адже зумовлені тяжким соціально-економічним станом у державі та складною військово-політичною ситуацією на сході України», – додав Крупа.

Водночас він спростував інформацію про те, що в області навчальний процес у школах розпочнеться 18 серпня для того, щоб менше часу доводилося навчатися узимку і, відповідно, менше коштів витрачати на обігрів навчальних закладів.

«Статтею 16 Закону України «Про загальну середню освіту» визначено, що навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань – 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Тому й цьогоріч всі традиційні святкування та урочистості початку навчального року відбудуться саме 1 вересня», – запевнив Крупа.

Розділи: Новини освіти

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути