chrome firefox opera safari iexplorer

Медійники України закликають журналістів Європи бойкотувати з'їзд в Москві

07 серпня 2014 о 12:10

Спілка журналістів і Незалежна медіапрофспілка України закликають змінити місце або бойкотувати проведення зборів Європейської федерації журналістів у Москві. Про це йдеться у їхній спільній заяві, передає«Українська правда».

Медійники заявляють, про неприпустимість проведення цьогорічних зборів ЄФЖ у Росії, особливо після того, як провідні європейські ЗМІ підтримализаклик Адама Міхніка припинити політику умиротворення Володимира Путіна.

«Агресор лишається агресором і через політику умиротворення тільки набирає силу і нахабніє: громадяни власної країни вірять диктатору ще більше, коли не бачать спротиву йому», — йдеться в заяві.

«Вся логіка дій влади РФ доводить, що вона не збирається рахуватися ні з чиєю думкою. Тому спроба виправдати проведення європейського журналістського форуму підтримкою незалежних російських журналістів апріорі приречена на провал», — запевняють в НСЖУ.

Українські журналісти нагадують про неодноразові видворення з РФ неугодних журналістів.

«Ніхто не може гарантувати безпеку журналістам на території держави-агресора. Це територія, влада якої продемонструвала, що там не діє загальновизнане міжнародне право», — йдеться в заяві.

Українські медівники сподіваються, що країни учасниці-ЄФЖ підтримають їхній заклик.

"Проведення форуму європейських журналістів у Москві означатиме, що є журналісти, які підтримують слова вищого посадовця РФ про те, що «Гебельс був талановитою людиною», — йдеться в заяві.

Джерело: newsru.ua
Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути