chrome firefox opera safari iexplorer

Рада прийняла змінений закон про санкції

14 серпня 2014 о 14:25

Верховна рада прийняла урядовий закон про санкції.

За відповідне рішення проголосували 244 депутатів.

Перед голосуванням прем’єр Арсеній Яценюк повідомив, що з законопроекту були вилучені деякі спірні пункти, а саме – можливість обмеження поштового зв’язку, припинення телетрансляцій, закриття ЗМІ.

«Ми вважаємо, що такі рішення можуть прийматися виключно судами», – сказав Яценюк.

Також у законі уточнили, що санкції можуть бути застосовані до іноземної держави, а також юридичних і фізичних осіб-нерезидентів, та тих об’єктів, які знаходяться під контролем таких осіб.

Яценюк окремо наголосив, що мова йде лише про іноземних юридичних та фізичних осіб.

Крім того, Верховна рада отримає повноваження схвалювати указ президента про введення санкцій у тому випадку, якщо вони вводяться щодо країни або невизначеного кола суб’єктів.

Якщо санкції застосовуватимуться щодо конкретних фізичних чи юридичних осіб, рішення прийматиме РНБО з наступним підписом президента.

Яценюк нагадав, що наразі Кабмін підготовив пакет санкцій щодо 172 фізичних та щодо 65 юридичних осіб, переважно російських.

Як відомо, у першому читанні закон про санкції був прийнятий у вівторок. Після цього багато експертів, у тому числі з ОБСЄ, звернули увагу на те, що цей закон може призвести до запровадження цензурив Україні.

У четвер депутат від «Батьківщини» Микола Томенко розповів, що, незважаючи на вилучення пунктів щодо санкцій проти ЗМІ, процедура їх закриття буде значно спрощена. Таким чином можна буде впливати на ті ЗМІ, які підтримують сепаратизм.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути