chrome firefox opera safari iexplorer

Як навчитися контролювати свої емоції в стресових ситуаціях

27 серпня 2014 о 10:25

Що робити, якщо не вдається впоратися зі своїми емоціями? Психологи дають кілька простих порад

Як керувати своїм гнівом? Головний крок до контролю гніву — усвідомити, що гнів заважає вам жити, і ви готові працювати над собою. 

Вам важливо розділяти себе і свій гнів. Постежте за собою, особливо в хвилини, коли перебуваєте під дією стресу і вас легко вивести з рівноваги, пише moirebenok.ua. 

Спробуйте познайомитися зі своїм гнівом. Він у якійсь мірі ваш помічник: маркує ситуації, в яких ви можете діяти по-новому. А значить, рости над собою і труднощами. 

Відзначайте закономірності. Коли, в яких умовах такий стан виникає найчастіше? Що передує гніву? 

В який час доби частіше виникає вибух агресії? Чи можете ви в цей момент переключити увагу на інші дії, предмети? До речі, перемикання на глибоке дихання допомагає заспокоїтися. 

У хвилини, коли ви разгневані, зробіть для себе що-небудь приємне, що могло би вас заспокоїти. Розслабтеся. Випийте чашку чаю. Послухайте улюблену музику. Скинути напругу допоможуть заняття фізкультурою і спортом. 

У складних ситуаціях постарайтеся діяти з позиції любові, як ніби ви дуже добра і мудра людина. У ваших силах навчитися прямо заявляти про свої почуття, що дасть вихід негативним емоціям. Наприклад: «Я засмучений, хочу заспокоїтися. Я побуду в іншій кімнаті» і т.д. 

Намагайтеся не доторкатися до іншої людини в момент роздратування.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути