chrome firefox opera safari iexplorer

10 міфів про депресію

11 вересня 2014 о 11:19

Депресія — це поширений психічний розлад, що характеризується «депресивною тріадою»: зниженням настрою, втратою здатності переживати радість, порушеннями мислення, при депресії знижена самооцінка, спостерігається втрата інтересу до життя і звичної діяльності

Міф №1. Якщо мені сумно — у мене депресія. 

Печаль швидкоплинна і тимчасова.

Депресія — хронічний стан. 

У той час як непереборне відчуття печалі часто є симптомом депресії, це не одне і те ж. Печаль може бути викликана спогадами або змінами у звичному плині життя. 

У разі, коли печаль є симптомом депресії, вона не проходить сама по собі. Люди з депресією можуть відчувати себе спустошеними, апатичними, тривожними і напруженими щодо всього, що вони роблять. 

Це робить їх повсякденне життя неймовірно важким та болісним. 

Міф №2. Депресія — це ознака душевної слабкості. 

Це клеймо є однією з головних причин, чому так багато людей вирішують страждати мовчки, і не звертаються за допомогою. 

Депресія являє собою комплекс психічних розладів, які впливають на людину біологічно, а також у психологічному та соціальному плані, але не дискримінує. 

У всякому разі, людина бореться зі своїм невтішним станом щодня, заслуговує поваги, розуміння і допомоги. Пам'ятайте, це може статися з кожним. 

Міф № 3. Депресію викликають травматичні життєві події. 

У той час як певні обставини можуть спровокувати депресивні епізоди, не можна говорити, що в депресія і складні життєві ситуації завжди пов'язані. 

Зрозуміло, що втрата близької людини, розлучення вибивають з колії життєві події змушують людей відчувати себе сумно, самотньо і порожньо. Це нормально. 

Але якщо люди знаходяться в депресії більше двох тижнів без вагомої причини, а також, якщо це стан повторюється час від часу, необхідно звернутися до фахівця. 

Міф №4. Це не справжня хвороба. 

В той час як симптоми депресії складно розпізнати і не існує жодного лікування для всіх, депресія є серйозним захворюванням. 

За даними клініки Майо, люди з депресією дійсно мають фізичні зміни в їх мозку. 

В їх організмі відбувається дисбаланс нейромедіаторів і гормонів. 

Депресія, як і багато хвороб, впливає на людини на всіх рівнях: від настрою і думок до їх фізичного існування. 

Міф №5. Це все лише в твоїй голові. 

Емоційний стан є найпоширенішим проявом депресії, але далеко не єдиним. Часто люди, які страждають від депресій, борються з різними недугами по всьому тілу. 

На підтвердження цього наводимо дані Національного інституту психічного здоров'я, згідно з яким депресія може виявлятися у вигляді втоми, безсоння, незвичайних змін в апетиті, хронічних болях у м'язах, біль у грудях. 

Міф №6. Справжні чоловіки не впадають у депресію. 

Багато хто вважає, що раз за статистикою жінки схильні до депресії в два рази частіше, значить, чоловікам це не загрожує. 

Але сумна статистика говорить про зворотнє: число самогубств серед цієї категорії населення (чоловіки середнього віку) зростає з кожним роком. І більшість з них може бути пов'язане з депресією. 

Депресія у чоловіків проявляється інакше, ніж у жінок, тому суспільство рідко помічає чоловічу депресію. 

Сильна стать, боячись здатися менш мужнім, сильним і стабільним, відчувають труднощі з вираженням своїх почуттів і не можуть попросити про допомогу. 

Міф №7. У вас буде гарантовано депресія, якщо вона була у ваших батьків. 

Раніше так вважалося, але багато сучасні дослідження свідчать, що існує невеликий ризик отримати генетичну схильність до депресії, але він становить лише 10-15%. 

Міф №8. Антидепресанти — це все, що потрібно, щоб відчувати себе краще. 

Антидепресанти є лише частиною лікування. Для досягнення найкращих результатів лікарі радять комбінувати медикаментозне лікування з психотерапією. 

Міф №9. Ви будете пити таблетки до кінця життя. 

Досвідчені лікарі експериментують з усіма варіантами лікування, щоб переконатися, що їх пацієнти отримують допомогу, яка їм підходить і рано чи пізно вилікує їх повністю. 

Міф №10. Розмови про цей стані роблять тільки гірше. 

На жаль, депресію практично неможливо вилікувати самостійно. Тому й доводиться говорити про неї. 

В даному випадку, краще відкинути стереотипи про депресії та звернутися за допомогою або поговорити з близькою людиною, якщо симптоми депресії проявляються. 

Потрібно бути делікатним і не погіршувати стан людини. Надайте підтримку своїм близьким або подбайте про себе. Депресія — це серйозно.