chrome firefox opera safari iexplorer

400-ліття Києво-Могилянської академії відзначать у США на високому рівні

10 вересня 2014 о 10:12

400-ліття Національного університету «Києво-Могилянська академія» відзначать на високому рівні у Чикаго та Вашингтоні.

Урочистості відбудуться на підтримку України. Відзначаючи ювілей Києво-Могилянської академії, організатори також прагнуть вшанувати загиблих українських героїв, що віддали життя за свободу, захищаючи гідність та безпеку усього народу, а також вшанувати мужність тисяч людей у боротьбі.

У Чикаго святкування відбудеться в Університетському клубі Чикаго 14 вересня.

До урочистостей запрошено високих гостей, зокрема, участь візьмуть міський голова Рам Емануель, губернатор штату Іллінойс Пет Квін, сенатори від штату Марк Кірк та Дік Дурбін, колишній посол США в Україні Вільям Грін Міллер, в.о. президента Києво-Могилянської академії Володимир Моренець, почесний президент В’ячеслав Брюховецький та міністр освіти й науки України Сергій Квіт.

Також долучаться генеральний консул України в Чикаго Андрій Праведник, члени Конгресу штату Іллінойс та члени мерії Чикаго.

У Вашингтоні урочистості пройдуть 16 вересня у одній із будівель конгресу США Cannon House Office Building.

Спеціальними гостями стануть сенатор від Арізони Джон Маккейн, конгресвумен Мерсі Каптур, конгресмени Сенді Левін та Крістофер Сміт, президент організації Freedom House Девід Крамер, посол України у США Олександр Моцик.

Також присутніми будуть посли балтійських країн та Польщі у США, представники українсько-американської спільноти у США, повідомляє VIDIA

Джерело: Zik.ua
Розділи: Новини культури

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі