chrome firefox opera safari iexplorer

Художня виставка «Моя мирна Україна» вразила європейців

10 вересня 2014 о 11:38

«Моя мирна Україна», під такою назвою проходила виставка дитячих малюнків в рамках відомого у всій Європі XXIV Економічного форуму Криниця-Здруй 2014, який щороку проводиться у Польщі та збирає політиків, депутатів Європарламенту та польського Сейму, представників бізнесу, дипломатів, діячів культури з десятків країн світу. 

30 картин, які увійшли до експозиції «Моя мирна Україна», це роботи юних талановитих українців, де вони відобразили свої думки, мрії, погляди на життя, на долю власної країни, на мирне майбутнє у щасливій, єдиній і соборній Україні. Це роботи-переможців ІІ-го Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку під назвою «Моя мирна Україна». Конкурс був організований і проведений ВБФ Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» цього року, і зібрав сотні дитячих робіт з усієї України, включаючи півострів Крим, Донецьку та Луганську області. 

У Польщі, експозицію «Моя мирна Україна» відкрили Голова Наглядової ради фонду, Ігор Янковський та Голова програмної ради, засновник Економічного форуму, Зигмунт Бердиховські. 

Звертаючись до гостей вечору, Ігор Янковський розповів про ідею щорічного конкурсу дитячих картин, який цього року зібрав понад 600 робіт юних художників з усіх регіонів України. «Художня виставка, яку ми проводимо, крім своєї культурної, творчої місії, покликана донести всій Європі, мирні прагнення дітей України, їхні мрії про життя в єдиній і неподільній країні. Картини, представлені на цій експозиції, яскраво демонструють спільне бачення майбутнього нашої країни дітьми з Заходу і Сходу України. Сьогодні ця тема особливо актуальна, тому ми плануємо показати дитячі картини й в інших країнах Європи, зокрема, через місяць відкриємо виставку в Парижі», — зазначив засновник Фонду «Ініціатива заради майбутнього». 

У свою чергу, засновник і незмінний керівник Економічного Форуму в Криниці, Зигмунт Бердиховські подякував Ігорю Янковському за ідею провести таку виставку в Польщі і запропонував розвивати співпрацю між Інститутом східних досліджень та Фондом Ігоря Янковського. Зокрема, він висловив намір організувати оздоровлення українських дітей у Польщі. 

Виставка викликала величезний інтерес у всіх учасників XXIV Економічного форуму, і кожен день збирала безліч відвідувачів, серед яких був і екс-прем'єр міністр Польщі, Ярослав Качинський. 

Також організатори повідомили, що планують і далі демонструвати експозицію «Моя мирна Україна» в містах Європи.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини культури

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути