chrome firefox opera safari iexplorer

У Раді Європи розповіли, чого торкнуться нові санкції проти Росії

12 вересня 2014 о 10:17

Під санкції ЄС щодо Росії потраплять п'ять держбанків, три енергокомпанії і 24 фізосіб.

Нові санкції Євросоюзу стосовно Росії передбачають заборону на кредитування п'яти російських держбанків і трьох найбільших енергетичних компаній. Про йдеться в повідомленні Європейської Ради у четвер, 11 вересня.

«Громадяни та компанії Євросоюзу не можуть більше надавати кредити п'яти найбільшим російським державним банкам. Буде заборонена торгівля новими облігаціями, акціями або аналогічними фінансовими інструментами з терміном погашення більше 30 днів, виданими тими ж банками. Буде заборонено фінансування боргів трьох основних оборонних компаній і трьох великих енергетичних компаній Росії, а також заборонена торгівля їхніми облігаціями і капіталами з терміном погашення більше 30 днів», — йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що під санкції потраплять особи, що виступають проти територіальної цілісності України.

«У список осіб, які перебувають під забороною на поїздки і заморожування активів, буде додано 24 людини. Це ті, хто діяли проти територіальної цілісності України, в тому числі нове „керівництво“ на Донбасі, „уряд Криму“, а також російські керівники та олігархи... Загальна кількість осіб, що підлягають санкціям, досягне 119-ти», — йдеться в повідомленні.

Крім того, санкції включають в себе посилення обмеження на доступ Росії до ринку капіталу ЄС, в тому числі надання послуг, пов'язаних з видачею зазначених фінансових інструментів, наприклад, брокерських.
Водночас заборона експорту товарів подвійного призначення і технологій для військового використання в Росії був поширений на дев'ять змішаних оборонних підприємств, які не повинні отримувати товари подвійного призначення з Євросоюзу.

Як повідомлялося, глава Євроради Херман ван Ромпей підтвердив, що нові санкції Євросоюзу стосовно Росії набудуть чинності 12 вересня.

Розділи: Суспільство

14 січня

Інші дати
Народився Опанас Сластіон (Сластьон)
(1855, Бердянськ – 1933) – маляр і графік романтично-народницького напряму, етнограф і педагог.
Розгорнути
Народився Іван Огієнко (церковне ім’я Іларіон)
(1882, с. Брусилів Житомирська область – 1972) - український церковний та громадський діяч, митрополит, мовознавець, історик церкви, педагог. Автор «Історія українського друкарства», «Історія української літературної мови», перекладів Біблії та Св.Письма українською мовою.
«Немає в людини нічого милішого над свою рідну землю. Де хто народився, де провів свої дитячі роки, до тієї землі прив'язується він усією душею на ціле життя. А хто, буває, відірветься від своєї рідної землі, той мріє завжди про неї, як про святість найбільшу…» (Іван Огієнко)
Розгорнути
Народився Василь Комісаренко
(1907, с.Черняхів Київська область – 1993) -український ендокринолог та патофізіолог, засновник української школи ендокринологів.
Розгорнути
Народився Євген Гуцало
(1937, с. Старий Животів, тепер Новоживотів, Вінницької обл. - 1995) - український письменник. Автор кількох десятків збірок прози і поезії, публіцистики ("Ментальність орди").
Розгорнути