chrome firefox opera safari iexplorer

У Раді Європи розповіли, чого торкнуться нові санкції проти Росії

12 вересня 2014 о 10:17

Під санкції ЄС щодо Росії потраплять п'ять держбанків, три енергокомпанії і 24 фізосіб.

Нові санкції Євросоюзу стосовно Росії передбачають заборону на кредитування п'яти російських держбанків і трьох найбільших енергетичних компаній. Про йдеться в повідомленні Європейської Ради у четвер, 11 вересня.

«Громадяни та компанії Євросоюзу не можуть більше надавати кредити п'яти найбільшим російським державним банкам. Буде заборонена торгівля новими облігаціями, акціями або аналогічними фінансовими інструментами з терміном погашення більше 30 днів, виданими тими ж банками. Буде заборонено фінансування боргів трьох основних оборонних компаній і трьох великих енергетичних компаній Росії, а також заборонена торгівля їхніми облігаціями і капіталами з терміном погашення більше 30 днів», — йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що під санкції потраплять особи, що виступають проти територіальної цілісності України.

«У список осіб, які перебувають під забороною на поїздки і заморожування активів, буде додано 24 людини. Це ті, хто діяли проти територіальної цілісності України, в тому числі нове „керівництво“ на Донбасі, „уряд Криму“, а також російські керівники та олігархи... Загальна кількість осіб, що підлягають санкціям, досягне 119-ти», — йдеться в повідомленні.

Крім того, санкції включають в себе посилення обмеження на доступ Росії до ринку капіталу ЄС, в тому числі надання послуг, пов'язаних з видачею зазначених фінансових інструментів, наприклад, брокерських.
Водночас заборона експорту товарів подвійного призначення і технологій для військового використання в Росії був поширений на дев'ять змішаних оборонних підприємств, які не повинні отримувати товари подвійного призначення з Євросоюзу.

Як повідомлялося, глава Євроради Херман ван Ромпей підтвердив, що нові санкції Євросоюзу стосовно Росії набудуть чинності 12 вересня.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути