chrome firefox opera safari iexplorer

В інтернеті з’явився сайт про ключові російські міфи української історії

24 вересня 2014 о 12:45

Українські історики створили сайт «Lікбез» для отримання компетентної історичної інформації і спростування неправдивих відомостей з історії України.

Поціновувачі історії знайдуть на сайті для себе чимало цікавого: уже зараз там опубліковано близько півсотні статей про різноманітні історичні факти та події української історії, які часто стають об’єктом перекручень та неправильного використання на користь російської пропаганди.

Як розповів історик, етносоціолог, публіцист Кирило Галушко, більшість міфів російської пропаганди крутяться навколо таких основних тем: Крим і «Новоросія» – споконвічно російські території; Україна – це штучне утворення, яке не має історії до 1991 року; територія України – це подарунки або царів, або більшовицьких вождів; українці – народ-зрадник, який під час Другої світової війни був нацистськими колаборантами, і не вніс жодного внеску у перемогу над Гітлером.

На сайті можна знайти прості роз’яснення щодо найпоширеніших перекручень української історії. Для тих, хто хоче дізнатися більше – дано посилання на джерела.

Над проектом працює близько 20 істориків з Інституту історії України НАНУ, Українського інституту національної пам’яті, Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Наукового гуманітарного товариства, Інституту української археографії, Всесвітньої асоціації україністів.

Джерело: watcher.com.ua
Розділи: Суспільство

5 листопада

Інші дати
5 листопада відзначають:
  • Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі.
  • Розгорнути
    1953 – урочисте відкриття мосту Патона у Києві
    Єген Патон (4 березня 1870, Ніцца, Франція – 1953) - вчений, фахівець в галузі мостобудування та електрозварювання. Під керівництвом Є.Патона в Києві збудований міст через Дніпро, названий згодом його ім’ям.
    Розгорнути
    Народився Дмитро Мирон-Орлик
    (1911, с. Рай, Тернопільська область – 1942) – громадський і військовий діяч ОУН, публіцист.
    «Хай згинуть наші імена, щоб тільки жила вічно Українська нація! » (Дмитро Мирон-Орлик)
    Розгорнути
    Народився Яків Щоголів (Щоголев)
    (1823, м. Охтирка Сумської обл. - 1898) - український поет. Автор збірок "Ворскло. Лірена поезія", "Слобожанщина", поезій для дітей. Багато його віршів стали піснями ("Пряха", "Осінь" та ін.)
    Розгорнути
    Народився Ігор Дзеверін
    (1929, с. Драбів Черкаської області, - 2001) - український літературознавець, критик, упорядник творів І. Франка.
    Розгорнути