Міністерство освіти і науки повідомляє, що відповідно до змін у розділах ХХ та ХХІІІ Умов прийому 2014 року, що зараз знаходяться на затвердженні у Міністерстві юстиції України, вищим навчальним закладам України передбачено право проводити додаткове зарахування абітурієнтів на конкурсній основі.
Зокрема, у Міносвіти зазначають, що на вакантні місця державного замовлення, місця, що фінансуються за кошти фізичних і юридичних осіб, в межах ліцензованого обсягу може проводитись додаткове зарахування для осіб, які вступали до цього або до іншого вищого навчального закладу за умови збігу конкурсних предметів сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання (вступних екзаменів і творчих конкурсів) при вступі на той чи інший напрями підготовки (спеціальності) у межах однієї галузі знань.
«У разі звільнення місць державного замовлення та відсутності претендентів на ці місця, проводиться зарахування громадян за конкурсом, які навчаються за кошти фізичних і юридичних осіб, на підставі відповідного наказу», — зазначається у повідомленні Міністерства освіти.
У МОН підкреслюють, що зазначені зміни до Умов прийому, затверджені наказом Міносвіти № 983 від 04 вересня 2014 року та на цей час знаходяться на державній реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Нагадуємо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України № 785 від 27 серпня 2014 року«Деякі питання організації 2014/15 навчального року в навчальних закладах, що розташовані у Донецькій і Луганській областях» та наказом Міністерства освіти і науки України від 04 вересня 2014 року № 983 до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році внесено зміни, що регулюють питання вступу на навчання та організацію навчального процесу вДонецькій і Луганській областях, а також проведення додаткового конкурсного відбору та зарахування в 2014 році до військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів), інших вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку фахівців для Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби України у строки, визначені керівниками цих вищих навчальних закладів.
(1880, Старий Мізунь Івано-Франківської області - 1938) - український композитор, диригент і хореограф, перший теоретик українського народного танцю.
«Пам’ятайте, що за нашою чудовою піснею перше слово належить нашому народному танцю. Коли ми полюбимо сестру-пісню, то полюбимо і її брата – танець» (Василь Верховинець)