chrome firefox opera safari iexplorer

Юристи створили сайт-допомогу волонтерам і воїнам

22 вересня 2014 о 15:16

Юристи-волонтери зібрали інформацію, що може стати в нагоді воїнам та їх родинам та створили проект, яки покликаний допомогти їм.

Основним завданням «Военсовета» є допомога у реалізації можливостей учасників АТО, пошуку документів, роз’яснення нормативних актів, практичних аспектів життя у особливий період та надає відповіді на запитання, які постають перед учасниками та членами їх сімей.

«Запитання можна надсилати на електронну адресу, наведену на головній сторінці. Вони будуть розглянуті у найкоротший строк та з відповідями викладені на сайті. В разі необхідності конфіденційності – відповідь буде відправлена на електронну адресу запитувачу», — йдеться у повідомленні юристів.

Про початок мобілізації, права та статус мобілізованих осіб, основні запитання, що виникають у мобілізованого, його гарантовані права та окремі пільги, пов’язані з мобілізацією – в розділі «Мобілізація».

Про запитання щодо всіх воїнів в зоні АТО, їх права, статус, особливості та практичні аспекти визначення статусу – в розділі «Діючим підрозділам». Там же розміщено корисну інформацію, пов’язану з пораненнями та, на жаль, смертю учасників АТО.

Питанням пільг та виплат підчас АТО та після її закінчення присвячено розділи «Загальні пільги» (всім учасникам бойових дій) та «Додаткові пільги» (окремим категоріям учасників – військовослужбовцям та правоохоронцям).

Інформація щодо сум грошових виплат, належних військовослужбовцям та процедури отримання їх, – у розділі «Виплати військовослужбовцям».

На сайті є ще кілька розділів, зокрема розділ «Фінанси» стосується пільг/преференцій учасникам АТО, пов’язаних з банківським обслуговуванням, страхуванням, податками та всі питання щодо практичної реалізації можливостей бійців та членів їх сімей, практичні поради. Розділ буде розширюватись по мірі отримання запитів та подальшого накопичення інформації, яка може бути корисною.

У розділі «Зразки документів» розміщуватимуться документи, які можуть використовуватись на практиці для реалізації/захисту прав. По мірі усвідомлення потрібностей читачів розділ буде розширюватись.

Розділ «Нормативні акти» містить перелік нормативно-правових актів, що використовувались підчас роботи над сайтом. При прийнятті нових актів таке посилання розміщуватиметься у «Новинах» з поясненнями юристів та додаватись у розділ.

В розділі «Новини», окрім огляду законодавства, буде розміщуватись інформація, відома авторам сайту, щодо прав та пільг, бонусів та преференцій, пов’язаних з відповідальністю бізнесу. Мова йде про недержавні програми лояльності, волонтерські прояви окремих підприємств, організації, інших суб’єктів господарювання.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути