chrome firefox opera safari iexplorer

На чиєму боці Феміда України? «Айдарівці» ловлять сепаратистів, а суд відкриває справу

07 жовтня 2014 о 11:47

Комбат «Айдару» б’є на сполох: влада дискредитує добровольчі батальйони та порушує проти борців із сепаратистом кримінальні справи. Тим часом, Апеляційний суд Києва вирішив, що екс-командир «чорної роти» «Беркуту», Дмитро Садовник має повернутись під варту. Втім, чоловік, якого підозрююють у вбивстві 39 активістів Майдану, втік ще 3 жовтня з-під домашнього арешту і зараз перебуває в розшуку.

«Айдар» мав усі підстави затримати Павла Малиша, так званого «колишнього заступника міністра охорони здоров’я» угруповання «ЛНР», що визнане в Україні терористичним. Про це розповів Андрій Ревуцький, один із двох бійців, якому інкримінують незаконне позбавлення волі сепаратиста. За його словами, «Айдар» має документальні докази корупційних оборудок Павла Малиша, а також того, що він контролював стан здоров’я полонених українців у Луганську. Коли ж у липні Малиш перебрався до Києва, каже Ревуцький, то продовжував координувати сепаратистів телефоном. «Айдарівець» наголошує: насильно нікого не вивозили, а Малиш без насилля співпрацював із батальйоном.

«Отримали інформацію, що він буде в зоні АТО. Зустрілись, запросили його абсолютно мирно, без масок і зброї. Він добровільно сів у машину, по телефону спілкувався з родичами, почав давати свідчення. Після цього сам запропонував приїхати до Києва і віддати додаткові матеріали. Про все це знали і МВС і СБУ», – розповідає він.

Адвокат: «Айдар» намагався запобігти тяжчому злочину – сепаратизму

Адвокат «Айдару» Анатолій Башловка розповідає: документи та матеріали, на яких базується звинувачення, є суперечливими, не містять доказів та базуються на припущеннях. Окрім того, за його словами, свідчення потерпілого і його дружини є суперечливими.

«Незрозуміло, з яких причин хлопців затримують, які дійсно не вчиняли жодного фізичного примусу до людини. І людина сама це в своїх показах каже, вона добровільно сіла в автомобіль. І чому хлопців у такий брутальний спосіб затримують, калічать?», – запитує правник.

Башловка також закцентував на тому, що за законом будь-яка людина має право навіть вийти за рамки закону, аби завадити скоєнню більш тяжкого злочину. Проте наразі Андрію Ревуцькому та Валерію Гаврилову, що затримали Малиша, загрожує до 5 років позбавлення волі.

«Сепаратизм – це особливо тяжкий злочин. Ми будемо контролювати, щоб був доведений факт причетності цієї особи до сепаратизму. Тоді питання з хлопців взагалі знімаються», – каже він.

На чиєму боці українська Феміда?

Наразі Павло Малиш знаходиться в СБУ, втім «Айдар» повідомляє, що затримувати його не хотіли. На думку представників батальйону, владі вигідніше перекласти всю відповідальність на добровольчий батальйон. Прес-секретар батальйону Сергій Зілов коментує: бійці, фактично, виконують роботу правоохоронних служб, ловлять сепаратистів, а за це суд несправедливо порушує проти них кримінальну справу.

«Якщо «беркутівця», який стріляв у людей, убивав – відпускають, жодних питань не мають. А бійці поранені привезли (Малиша – ред.), а як же можна доставити людину без позбавлення волі? Повітрям чи порухом руки? Його ж не зв’язували, не били, не затримували у підвалі – його привезли сюди», – коментує Зілов.

Суд наказує Садовнику повернутись під варту – той втік і знаходиться у розшуку

Тим часом, поки до першого слухання у справі «айдарівців» залишається близько двох місяців, у понеділок, 6 жовтня, відбулось резонансне засідання Апеляційного суду у справі Дмитра Садовника. Керівника «чорної роти» «Беркуту», якого підозрюють у розстрілі 39 активістів Євромайдану, суд вирішив повернути під варту. Втім, за даними МВС, Садовник втік з-під домашнього арешту ще 3 жовтня і зараз перебуває в розшуку.

Адвокат Садовника Сергій Вілков запевнив суд, що ні він, ні дружина його підзахисного не знають, де зараз знаходиться екс-«беркутівець». Також додав, що ймовірно його могли викрасти або той утік, адже боявся за власне життя.

«Його викрали, дружина Садовника написала заяву, що її родині погрожували. Мій підзахисний не міг покинути сім’ю, має трьох дітей і маму-пенсіонерку. І ось його грамоти за гарну службу», – заявив на суді адвокат Садовника. У відповідь у залі суду лунали вигуки «Ганьба!».

Суддя: Апеляційний суд діяв згідно з процедурою

Тим часом суддя Апеляційного суду під час слухання справи прокоментувала, що суд діяв в рамках процедури та реагував на відсутність Садовника, згідно з чинним законодавством.

«Людина хворіла. Ми мали дані, що він знаходиться в лікувальному закладі? Мали. Суд не мав права розглядати у його відсутність. Другий раз суд що робить – знову встановлює, що він знаходиться в лікувальному закладі. В третій раз ми даємо дозвіл на привід – привід не виконується, ми даємо дозвіл на затримання і доставку до суду», – додала суддя.

Місцезнаходження Дмитра Садовника наразі невідомо. Його адвокат апелює до невинуватості підзахисного, коментуючи, що Садовник навіть віддав свій закордонний паспорт суду, гарантуючи, що не втече.

Генеральна прокуратура України висловила підозру судді Печерського райсуду Києва Світлані Волковій, яка вирішила звільнити з-під варти екс-«беркутівця» Дмитра Садовника, який підозрюється в розстрілі 39 учасників Євромайдану. За винесення завідомо неправосудного рішення Волковій загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

15 серпня

Інші дати
Володимир Беклемішев
1861 –  російський та український скульптор, педагог, автор пам’ятників Т. Шевченку, П. Чайковскому та ін.
Розгорнути
Народився Григорій Ґалаґан
(1819, с.Сокиринці, Чернігівська область - 1888) — громадський діяч, українофіл, меценат, представник відомого козацько-старшинсько роду Ґалаґанів. У родовій садибі в Сокиринцях створив своєрідний центр українського культурно-господарського руху. Засновник Прилуцької чоловічої та жіночої гімназій, ремісничих училищ, колегії Павла Галагана у Києві, що стала одним із провідних навчальних закладів того часу.
“Пройдімося просторим садибним парком: його прикрашають альтанки, павільйони, мавзолеї, мости. Увійдімо в будинок: його зали заповнені старовинними предметами меблів, портретами, зброєю; вітрини переповнені фарфором, сріблом. …За всієї маси мистецьких скарбів, якими володіють Сокиринці, вони зберігаються, одначе, в ідеальному порядку. Будинок, парк, усі колекції, все має на собі відбиток турботливого — більше! любовного ставлення до старовини рідної й мистецької. От якби так зберігалося багато наших маєтків, що гинуть у глушині…”. (Георгій Лукомський про садибу Георгія Галагана в Сокиринцях)
Розгорнути