chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентують роботи Марії Приймаченко з приватних колекцій

09 жовтня 2014 о 11:18

Київський музей Тараса Шевченка відкрив сьогодні виставку майстрині українського наїву Марії Приймаченко.

В експозиції – понад 40 робіт художниці, що зберігаються у приватних колекціях. Серед них – розписи тарілок та вишита картина «Чапай», повідомляє Радіо Свобода.

«Марія Приймаченко не просто продовжила традицію, – розповідає Тетяна Чуйко, заступниця генерального директора Музею Тараса Шевченка. – Вона створила свій світ на ґрунті попередніх пластів культури. Її роботи впізнаванні, її тваринки неповторні. Саме цим вона цікавила і Пікассо, й інших митців, що шукали нового способу висловлювання в мистецтві. Вони захоплювались нею».

Усього спадщина Марії Приймаченко нараховує близько п’яти тисяч творів, більшість із яких належить колекціонерам. Невеликі роботи художниці оцінюють від трьох до восьми тисяч доларів, каже співорганізатор виставки видавець Максим Мельник.

Виставка триватиме до 27 жовтня.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути