chrome firefox opera safari iexplorer

В аеропорту «Бориспіль» відкрили виставку робіт Марії Примаченко

18 листопада 2015 о 11:35

Вчора, 17 листопада 2015 року, у міжнародному аеропорту «Бориспіль» відбулося урочисте відкриття унікального культурологічного проекту «Галерея національної гордості», головна ідея якого — популяризація української культури.

Суть цього проекту полягає в тому, що пасажири головного аеропорту України зможуть побачити кращі роботи українських художників, фотографів, скульпторів і меценатів, щоб «увезти з собою часточку України», говорить в інтерв’ю «UA:Перший» в.о. директора аеропорту «Бориспіль» Євген Дихне.

Робота «Галереї» розпочалась із виставки картин відомої української художниці, лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка — Марії Примаченко, яка посідає одне з найпочесніших місць серед визначних митців XX століття.

«Ми відкрили цю виставку, щоб прикрасити аеропорт «Бориспіль» роботами українських художників, щоб ідентифікація була саме з роботами наших митців. Це, до речі, вже робиться у деяких аеропортах Європи. А оскільки найяскравішим художником України, на нашу думку, є Марія Примаченко, то ми вирішили розпочати наш проект з виставки саме її робіт», — сказав в.о. директора аеропорту.

На цій виставці представлено 44 оригінальні роботи Марії Примаченко, кожна з них підписана словами, віршами, які написала сама авторка картин, повідомляє журналіст «UA:Перший».

Представлені картини Марії Примаченко можна буде побачити в аеропорту ще протягом двох місяців, потім їх замінять на роботи інших українських художників, фотографів або скульпторів.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути