chrome firefox opera safari iexplorer

Українські медики очікують епідемію грипу у лютому

28 жовтня 2014 о 11:37

З настанням холодів застуди все частіше турбують українців. За даними Центру грипу та ГРВІ при МОЗ, зараз застудою і грипом хворіють близько 157,5 тисячі українців, з них близько 70% – діти до 16 років. Найвищі показники захворюваності в Київській області – 66 осіб на 10 тис. населення, а найнижчі – у Харківській – 15. На щастя, епідпоріг поки не перевищено, але медики прогнозують епідемію грипу вже в лютому.

У МОЗ вважають, що цього сезону в Україні циркулюватиме три штами вірусів: віруси типу АH1N1 («Каліфорнія»), Н3N2 і вірус типу В – «Массачусетс».

За словами експертів, саме останній тип вірусу буде небезпечніше інших.

«Нових штамів ми не чекаємо, але є той штам, яким раніше хворіло мало людей – це „Массачусетс“. Ось він наприкінці 2014-го – початку 2015-го буде впливати на ситуацію із захворюваністю, – розповіла „Сегодня“ вірусолог Інституту епідеміології НАМН Алла Мироненко. – Епідемія спостерігатиметься в лютому. „Массачусетс“ дає ускладнення: бронхіти, пневмонії, запалення середнього вуха, а у літніх людей – загострення хронічних патологій».

Глава громадської організації «Інфекційний контроль в Україні» Віктор Ляшко додав, що кращим засобом профілактики вірусів є вакцинація: «Лікування грипу коштує набагато дорожче, ніж сама вакцина. Вартість щеплення в звичайній поліклініці – в середньому 100 гривень».

За його словами, існують групи ризику, яким треба «прищепитися» в першу чергу.

«Це ті, хто за службовим обов'язком постійно контактують з людьми: кондуктори, міліціонери, медики. Також в групу ризику входять люди з хронічними захворюваннями і вагітні жінки».

У МОЗ повідомили, що вже вакцинували понад 7 тисяч українців – 5,8% від груп ризику. Крім того, медики радять частіше мити руки, правильно харчуватися, висипатися, провітрювати квартиру і уникати великого скупчення людей.

Крім грипу, Україна підстерігає і більш небезпечний вірус – Ебола, який вразив уже більш 10 тис. осіб по всьому світу. Днями в. о. міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець попередив, що ймовірність проникнення вірусу в Україні досить висока.

Щоб не допустити надзвичайних ситуацій, Держсанепідслужба вже встановила у всіх аеропортах країни санітарно-контрольні пункти, де працюють спеціально навчені співробітники:

«Виявляти потенційно заражених людей починає ще екіпаж літака. Бортпровідники уважно спостерігають за поведінкою пасажирів: хтось чхає, у кого-то почервонілі очі, хтось занадто часто бігає в туалет... Все це враховується. Також зараз, коли скоює посадку міжнародний рейс, першим на борт піднімається представник санстанції, а не прикордонник або митник. Працівник санстанції звертається до командира екіпажу – чи не помітили вони щось незвичайне? Якщо така підозра є, людину. ізолюють, викликають швидку і везуть на обстеження».

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі