chrome firefox opera safari iexplorer

Найкращі фото часів ЄвроМайдану

21 листопада 2014 о 09:59

Автори фото — Дмитро Ларін (Українська правда), Влад Мусієнко (УНІАН), Ганна Грабарська (Центр.ua), Влад Содель (Апостроф)

21 листопада перша десятка небайдужих зібралася на Майдані. Люди почали самоорганізовуватися за допомогою соціальних мереж.Опівночі на Майдані їх було вже 1,5 тисячі.  Організатори акції протесту закликали брати із собою теплий одяг, їжу та парасольки.
Протягом наступних днів на Майдані та в урядовому кварталі відбувалися сутички з силовиками

В ті дні проти «Беркуту» активісти вже застосовували газ
 В активістів ще не було зброї. Однак «Беркуту» вже діставалося
Це — восьмий день на Майдані Незалежності триває Всеукраїнський #Євромайдан. Вночі ці люди в чорному нападуть на студентів, що призведе до нової, більш активної стадії Євромайдану.
11 грудня, коли на Майдані відбувся марш Мільйонів, на Банкову прийшли активісти. Серед них були не тільки провокатори, але й ті молоді люди, які виступали за більш активну бротьбу з режимом.

Після 1 грудня розпочалися перші арести
Коли сила силенна людей йшла Маршем Мільйонів 1 грудня, міліція захищала Леніна. Не народ
Знамените фото. Священик на Банковій
Коли в Київ вперше привезли «титушек», їх розпізнавали по кросівках
Ніч у Михайлівському соборі. Після розгону студентів собор прихистив сотні людей

Знамениті барикади на Євромайдані. Ручна робота
 У ніч з 10 на 11 січня під Святошинським РВВС у Києві «Беркут» побив екс-міністра МВС Юрія Луценка та інших активістів, серед яких також троє депутатів від «Свободи» та журналісти. «Беркуту» влагтували коридор ганьби
Наприкінці грудня Автомайдан запропонував українцям нову традицію — відвідувати по уикендах «хатинку» Януковича в Міжгір'ї
В середині січня з'явилося нове слово на Євромайдані — «Груша»
На Грушевського облаштували димову завісу від силовиків з підпалених автомобільних шин

 Щоб затушити палаючі шини, силовики використовували водомети. На вулиці був лютий мороз. Фото Юлії Кочетової
Коктейлі Молотова нерідко проливалися на самих мітингувальників

Бійці з Грушевського відпочивають
Вареники — це наше всьо
Протистояння темної сили і світла

Лід та полум'я — шини горять, понівечені авто замерзають

Лицар з Грушевського
Ці люди досі не покарані
Журналісти теж були героями
Шина як символ Євромайдану
Апокаліпсіс на Грушевського

Ми вас не боїмось!

Бували дуже тяжкі ночі на Майдані
Пам'ятаєте той день, коли Леніна не стало?
Це — перший поверх готеля «Україна». Саме сюди приносили поранених та вбитих з Інститутської

19 грудня

Інші дати
День Святого Миколая
Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують як історичну особу та великого святого. В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Святий Миколай зараховується до лику святих: як такий опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.
Розгорнути
День адвокатури
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002.
Розгорнути
Народився Микола Андрусов
(1861, м. Одеса – 1924) – геолог, знавець неогенових відкладів, палеоеколог, дослідник Чорноморського басейну. Праці М.Андрусова складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології і досі є неперевершеним зразком наукової чіткості та точності.
Розгорнути
Народився Микола Скуба
(1907, с.Горбове, Чернігівська область – 1937) – український поет. Автор збірок поезій «Перегони», «Демонстрація», «Пісні», «Нові пісні», «Сопілка».
Розгорнути
Народився Микола Руденко
(1920, с. Юр'ївка Луганської обл. - 2004) - український письменник, член-засновник Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Автор збірок поезій, романів та повістей ("Вітер в обличчя", "Остання шабля", "Чарівний бумеранг" та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Лукаш
(1919, м. Кромівка Суміської обл. - 1988) - український перекладач. Працював у галузі поетичного і прозового перекладу з 18 мов, української лексикографії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі