chrome firefox opera safari iexplorer

У Відні відкрилася виставка «До і після Майдану»

17 листопада 2014 о 14:46

Вчора, 16 листопада у Відні відкрилася перша виставка українських художників, присвячена Майдану.

Презентацію відвідали міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц, посол України в Австрії Олександр Щерба, а також представники австрійського політикуму та сфери культури.

Through Maidan and Beyond («До і після Майдану») — перша виставка українського сучасного мистецтва, представлена в рамках престижного культурного форуму Vienna Art Week. Проект вивчає обставини, що передували масових протестів, події Майдану і зміни, до яких він привів. Мета Through Maidan and Beyond — познайомити міжнародну аудиторію з актуальним українським мистецтвом і сприяти розвитку культурного діалогу між Києвом і Віднем.

У рамках програми плануються лекції учасників виставки та дискусії з представниками європейської культурної середовища.

«Протягом року європейська громадськість не завжди отримувала об'єктивну інформацію про зміни, що відбулися в Україні, — вважає організатор проекту Олексій Чернишов. — Ми подумали, що про ці зміни краще газет і телеканалів розповість мистецтво, провідні представники української культурної сцени. Так з'явилася ідея Through Maidan and Beyond. Проект представлений в рамках Vienna Art Week, більше того, на знаковій майданчику Відня — в знаменитому музейному центрі MuseumQuartier».

Through Maidan and Beyond знайомить глядача з роботами 23 українських художників: Бориса Михайлова, Сергія Браткова, Жанни Кадирової, Микити Кадана, Артема Волокітіна, Романа Мініна, Анни Звягінцевої, Алевтини Кахідзе, Лади Наконечної, Лесі Хоменко, Анатолія Бєлова, Добрині Іванова, Марії Куликовської , Миколи Рідного, Мирослава Вайди, Олексія Радинського, групи Р.Е.П., Саші Курмаза, Василя Лозинського, Влади Ралко, Володимира Кузнєцова, Вови Воротнева та Євгенії Бєлорусець. Деякі роботи були створені задовго до початку масових протестів як відповідь на порушення прав і свобод, деякі створювалися зараз — як рефлексія на те, що відбувається в суспільстві.

Виставка буде відкрита протягом двох тижнів, з 17 по 30 листопада. Проект організований Kyiv Vision Foundation спільно з київською платформою сучасного мистецтва PCA.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Новини культури

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі