chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкрилася виставка відомого французького художника

11 квітня 2013 о 12:01

У рамках Французької весни в Національному художньому музеї України з 11 квітня по 4 травня пройде виставка відомого художника Паризької школи Жака (Якова) Шапіро.

В експозиції будуть представлені 60 полотен з приватних колекцій разом з фотографіями, які простежують творчий шлях художника. Також пройде ряд зустрічей, присвячених життю і творчості Шапіро, повідомилиКорреспондент.net організатори виставки.

Народившись у Росії, в місті Дінабург (сучасна територія Латвії), більшу частину свого життя Яків Шапіро провів у Харкові та Києві, де він навчався живопису. Потім художник переїхав до Санкт-Петербурга, де працював декоратором зі Станіславським і Вахтанговим.

У 1925 Жак Шапіро переїжджає до Парижа, і, як і багато інших художників, зупиняється в резиденції Ла Руш, де налічувалося кілька десятків майстерень. Пізніше художник об'єднає в один твір серію розповідей про повсякденне життя художників з різних куточків світу, і буде боротися разом з Марком Шагалом проти знищення цієї резиденції кінці 60-х років.

Зараз частина полотен художника зберігається у Музеї сучасного мистецтва Парижа.

16 вересня

Інші дати
Народився Петро Масоха
(1904, с. Первомайське Черкаської області - 1991) - український актор театру та кіно. Грав у фільмах "Є такий хлопець" (Костромін), "Вершники" (Іван Половець), "Земля" (Хома),  "Іван" (Іван).
Розгорнути
Народився Петро Борзяк
(1903 - 2000) – український фізик, вчений. Автор комплексних досліджень фізичної природи різних фотокатодів. В 1951 відкрив екситонне поглинання світла напівпровідниковими стибій-цезійовими та олов'яно-цезійовими плівками і пов'язану з цим фотоелектронну емісію.
Розгорнути
1658 – гетьманом Іваном Виговським укладено Гадяцький договір
Іван Виговський (? – 1664) – гетьман Війська Запорзіького (1657 – 1659), Київський воєвода (1659 – 1664). Гадяцький договір – угода, укладена біля міста Гадяч за ініціативою гетьмана Івана Виговського між Річчю Посполитою і Гетьманщиною. Угода передбачала входження Гетьманщини до складу федеративної Речі Посполитої під назвою «Великого Князівства Руського» як третього рівноправного члена Польщі і Литви.
Розгорнути