chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Києві відзначать 125-річчя всесвітньо відомого українського художника

22 липня 2012 о 10:40

22 липня 2012 року о 16 годині розпочнеться мистецький вечір «Художній світ Марка Шагала». Про це УННповідомили у прес-службі КМДА.

Захід присвячений 125-річчю від дня народження всесвітньо відомого художника і відбудеться у Публічній бібліотеці імені Лесі Українки за адресою: вул. Велика Житомирська, 4.

Завітавши на вечір, кияни та гості міста зможуть дізнатися про творчий і життєвий шлях художника, його здобутки у досі невідомих напрямах роботи, зокрема, на театральній ниві.

До ювілею художника у відділі мистецтв відкрито книжково-ілюстративну виставку. На експозиції представлено альбоми художника, що видані у різних країнах світу.

Також до уваги відвідувачів – автобіографічна проза Марка Шагала, його вірші та розвідки мистецтвознавців про життя і творчість видатного митця.

Окремий розділ виставки присвячено книжковій графіці Марка Шагала, його роботі над ілюструванням поеми Миколи Гоголя «Мертві душі».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути