chrome firefox opera safari iexplorer

Як отримати шенгенську візу: 7 простих порад

25 листопада 2014 о 10:22

Найбільша перепона на шляху до подорожі Європою – шенгенська віза. У тих, хто шукає причин, аби не їхати до Європи, побутує думка, що отримати візу важко або навіть неможливо.

Корисні поради, які допоможуть отримати шенгенську візу, підготував портал 1001idea.tk.

Однак варто врахувати, що візові центри досить швидко змінюють правила подачі документів, тому поради є лише орієнтовними та не претендують на універсальність.

1. Оберіть країну, у консульстві якої ви будете отримувати шенген-візу.

У кожної країни шенген-зони є певна специфіка подачі документів, тож варто заздалегідь обрати ту країну, умови котрої найпростіші.

Словаччина може видати довгострокову мультивізу, але вимагатиме повну оплату житла. При цьому саме це консульство не приймає ваучери оплати з Booking.com, тож потрібно буде просити факс напряму від готелю.

Угорці також просять оплачувати житло, але на відміну від словаків, можуть прийняти документи лише з бронюванням. Угорське консульство вимагає оплачених квитків хоча б в одну сторону.

Якщо віза вам потрібна терміново, а в електронних чергах вільні дні лише через місяць, сходіть до консульства Латвії. Прийом документів тут здійснюється у порядку живої черги, проте потрібно буде не менше години простояти на вулиці.

Франція не просить оплати ні квитків, ні готелю – достатньо лише бронювання. Натомість потрібно мати кругленьку суму на рахунку.

Консульство Чехії не вимагає оплати консульського збору громадянам віком до 26 років, а це економія 35€. Також радимо ознайомитися з категоріями громадян, що звільнені від оплати візового збору у польському візовому центрі.

Чеська віза може обійтися вам лише за вартістю страхового полісу, якщо вам менше 26 років: 0€ (консульський збір) + 0€ (бронювання авіаквитків) + 0€ (виписка по картковому рахунку) + 0€ (бронювання готелів) = шенгенська віза. Єдине, на що ви можете додатково витратити гроші, то це ксерокси документів та фотографії.

2. Визначтеся, який метод подачі документів для вас прийнятний: візовий центр чи консульство.

Деякі консульства значно спростили собі роботу, тим що винесли усі візові справи до акредитованих візових центрів. Ця інституція попри комфортні умови подачі документів, якісне обслуговування та допомогу при подачі заяви, бере за все як мінімум 20€ без урахування консульського збору. Деякі країни (Польща та Угорщина) дають змогу обрати місце для подачі заяви: чи то візовий центр, чи консульство. Тож краще запишіться напряму до консульства, це зекономить вам як мінімум 20€.

3. Забезпечте собі кошти на рахунку в банку.

Часто майбутніх мандрівників лякає вимога консульства про велику суму грошей на рахунку. Більшість країн ЄС вимагає грошей на картці не менше ніж 40-45€ на добу перебування у шенген-зоні.

Вирішується це дуже просто. Позичте грошей у друзів та батьків, покладіть їх на картковий рахунок, почекайте, щоб гроші зарахувались. Далі зробіть виписку з рахунку, на якому буде видно вашу кругленьку суму, завірте виписку у працівника банку.

А тепер усі позичені гроші можна сміливо знімати і віддавати. Консульство не має права відслідковувати банківський рахунок заявника, тож виписки їм повністю вистачає. Але варто зазначити, що виписка з рахунку дійсна лише 3 дні. Отже, за ці три дні потрібно встигнути подати документи, щоб не провертати усі ці маніпуляції знову.

Читайте також: Візи для українців: вимоги, особливості, спрощення

4. Бронюйте квитки на поїзд у сусідні країни з найменшими втратами.

Кожна країна має свої вимоги щодо квитків на транспорт. Найлегше з країнами-сусідами. До Будапешта можна купити квиток на поїзд (з Києва він буде коштувати близько 900 грн., і відповідно назад – стільки ж). Але не лякайтеся – як тільки ви отримаєте візу, квитки можна здати. На кожному з них ви втратите лише по 70 грн. за послуги. Деякі автобусні перевізники також пропонують повернення грошей, але тут ви втратите близько 20% від суми покупки.

5. Отримуйте бронювання літака без попередньої оплати за рейс.

З далекими країнами трошки важче – поїзди туди не ходять, а автобуси коштують занадто дорого. Проте вихід завжди є. Ви можете забронювати квиток на літак, не витративши ні копійки. Наприклад, на сайті aquavita-s2.symphony.cz (як і на деяких інших сайтах-агрегаторах авіаквитків), обравши потрібний рейс, у графі «оплата» потрібно поставити галочку навпроти «оплата готівкою». Після цього вам на пошту надійде листок з підтвердженням бронювання, але дійсний він лише 2 дні. Тож щоб відмінити квиток не потрібно взагалі нічого робити – усе спрацює автоматично.

6. Обирайте готелі чи хостели з можливістю безкоштовної відміни замовлення.

Подати в візовий центр бронювання готелю – це найпростіше, що може трапитися. На сайті Booking.com шукаєте хостел на потрібні дати з можливістю безкоштовної відміни та без прив’язки кредитної карти. Як і з авіаквитками, отримуєте бажаний папірець на електронну пошту.

Зазвичай бронювання можна безкоштовно відмінити за 2 дні до дати заселення, інакше з вас буде стягнута повна сума проживання. Тож не пропустіть цей момент, краще поставте собі нагадування на телефон.

7. Купуйте річне страхування з покриттям лише потрібної вам кількості днів.

З оформленням страхування ніяких хитрощів немає. Потрібно купувати правильне страхування за повну суму. Важливо перевірити, чи є акредитована страхова компанія до видачі туристичних ваучерів. Це можна зробити на сайті будь якого консульства. Іноді краще купувати страхування на цілий рік з покриттям 90 днів (особливо якщо ви хочете оформити мультивізу на рік і більше). За останніми вимогами, потрібно забезпечити собі страхування на +15 днів до часу перебування за кордоном.

Якщо це ваша перша шенгенська віза, то бажано не обирати найдешевший варіант– до першопрохідців консульство ставиться прискіпливо. Варто спочатку назбирати гарну візову історію, хоча б із двох шенгенських віз.

 

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути