chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі вчителі протестують проти скорочення зарплат

04 грудня 2014 о 16:26

Кілька сотень вчителів та їхні профспілкові лідери, які представляють майже всі райони області, 4 грудня провели акцію протесту перед будівлею Тернопільської облдержадміністрації та облради.

Причиною протесту стало скасування 20%-ї надбавки за престижність педагогічної праці в п'яти районах області — Тернопільському, Козівському, Лановецькому, Підволочиському та Бережанському.

У Кременецькому районі з листопада цього року рівень надбавок знизили до 10%. «Чому вчителів поділили на чорних і білих?» — обурювалися педагоги.

Вчителі вимагали від нового уряду скасувати постанови №88 та №89 від 25 березня 2014 року, які визначають рівень надбавок педагогам (20%) і бібліотекарям (50%) як граничний. Оскільки це означає, що місцева влада може його коригувати. Педагоги закликають у всіх районах виплачувати ці надбавки в максимальному розмірі.

Від уряду, зокрема Мінфіну, і Верховної Ради вчителі також вимагали не знижувати соціальні стандарти при формуванні та затвердженні державного бюджету на 2015 рік, ввести Єдину тарифну сітку в повному обсязі і не допускати практики вимушених відпусток без збереження зарплати педагогам.

Схожі спільні вимоги напередодні погодили і підписали керівництво облради та обласної ради профспілок.

«Обласна рада повністю підтримує вимоги вчителів і домагається скасування постанов №88 та №89», — сказав журналістам голова облради Василь Хомінець.

У четвер депутати облради розподілили додаткову дотацію з державного бюджету для області в розмірі майже 50 мільйонів гривень. Начальник Департаменту фінансів облдержадміністрації Степан Скібіляк заявив з трибуни представницького органу, що в цю суму входить надбавка педагогам в повному розмірі.

Раніше Корреспондент.net повідомляв, що соціалка в країні під загрозою, оскільки в регіонах України закінчуються гроші. Зокрема, в Асоціації міст України заявляли, що в бюджетних установах українських міст закінчуються гроші на оплату праці, комунальних послуг та енергоносіїв на листопад-грудень. Держбюджет покриває фінансування органів місцевого самоврядування на 80% від реальної потреби.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі