chrome firefox opera safari iexplorer

Українські вчителі отримують одну з найнижчих зарплат у світі

04 жовтня 2013 о 15:11

Зарплата українських вчителів — одна з найнижчих у світі. Українські вчителі заробляють утричі менше, ніж польські, і у 10 разів менше американських колег.

До таких висновків можна дійти, проаналізувавши дані статистики.
Навіть у Росії нижній поріг зарплат педагогів у школах на 600 грн вище, ніж в Україні, а максимальний рівень зарплат перевищує український більше, ніж удвічі.

За даними Державної служби статистики, сфера освіти є у п'ятірці найбільш низькооплачуваних галузей в Україні. Так, середня зарплата в галузі в серпні 2013 року становила 2542 грн, скоротившись у порівнянні з попереднім місяцем на 440 грн.

За даними опитування сайту mojazarplata.com.ua більше 7 600 українських педагогів, їхня мінімальна місячна зарплата — 2400 грн, а максимальна — до 4300 грн. Це до вирахування податків — 18%. «На руки» вчителі отримують в середньому від 1970 до 3500 грн.
При цьому, за даними Калькулятора зарплат в Україні, 78% респондентів не задоволені своєю зарплатою.

Дані про зарплати вчителів взяті зі звіту Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), Держслужби статистики України та Федеральної Служби статистики Російської Федерації, сайту Mojazarplata.com.ua.

Для обрахувань брався мінімальний і максимальний рівень зарплати викладачів у сфері середньої освіти в усіх країна, окрім Росії та України. Для Росії взято дані щодо середньої зарплати в країні у федеральній (максимальний рівень) та муніципальній (мінімальний) освіті. Дані по Україні засновані на звітах Держслужби статистики та результатах калькулятор матеріалів зарплат Wageindicator сайту Mojazarplata.com.ua.

Джерело: iPress.ua
Розділи: Новини освіти

28 травня

Інші дати
Народився Максиміліан Волошин (Кирієнко-Волошин)
(1877, м. Київ – 1932), російський поет і художник українського походження, перекладач. Представник символізму і акмеїзму, в поезії та малярстві відобразив історію та природу Криму.
Припаду я к острым щебням, к серым срывам размытых гор, Причащусь я горькой соли задыхающейся волны, Обовью я чобром, мятой и полынью седой чело. Здравствуй, ты, в весне распятый, мой торжественный Коктебель! (Максиміліан Волошин).
Розгорнути