chrome firefox opera safari iexplorer

Українські вчителі отримують одну з найнижчих зарплат у світі

04 жовтня 2013 о 15:11

Зарплата українських вчителів — одна з найнижчих у світі. Українські вчителі заробляють утричі менше, ніж польські, і у 10 разів менше американських колег.

До таких висновків можна дійти, проаналізувавши дані статистики.
Навіть у Росії нижній поріг зарплат педагогів у школах на 600 грн вище, ніж в Україні, а максимальний рівень зарплат перевищує український більше, ніж удвічі.

За даними Державної служби статистики, сфера освіти є у п'ятірці найбільш низькооплачуваних галузей в Україні. Так, середня зарплата в галузі в серпні 2013 року становила 2542 грн, скоротившись у порівнянні з попереднім місяцем на 440 грн.

За даними опитування сайту mojazarplata.com.ua більше 7 600 українських педагогів, їхня мінімальна місячна зарплата — 2400 грн, а максимальна — до 4300 грн. Це до вирахування податків — 18%. «На руки» вчителі отримують в середньому від 1970 до 3500 грн.
При цьому, за даними Калькулятора зарплат в Україні, 78% респондентів не задоволені своєю зарплатою.

Дані про зарплати вчителів взяті зі звіту Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), Держслужби статистики України та Федеральної Служби статистики Російської Федерації, сайту Mojazarplata.com.ua.

Для обрахувань брався мінімальний і максимальний рівень зарплати викладачів у сфері середньої освіти в усіх країна, окрім Росії та України. Для Росії взято дані щодо середньої зарплати в країні у федеральній (максимальний рівень) та муніципальній (мінімальний) освіті. Дані по Україні засновані на звітах Держслужби статистики та результатах калькулятор матеріалів зарплат Wageindicator сайту Mojazarplata.com.ua.

Джерело: iPress.ua
Розділи: Новини освіти

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути