chrome firefox opera safari iexplorer

Зарплата українських вчителів — найменша у світі, після Індонезії

04 жовтня 2013 о 17:34

Напередодні професійного свята українських педагогів аналітики порівняли зарплати вчителів різних країн світу, виявилося, що українські педагоги отримують менше всіх.

У порівнянні з європейськими країнами рівень зарплати на порядок нижче: у три рази менше зарплати польських колег, в десять разів менше американських, і навіть на 600 грн менше, ніж мінімальна зарплата російських педагогів.

Вчителі в Україні заробляють близько 300 доларів на місяць, менше цінують працю педагогів тільки в Індонезії. Про це повідомляє портал bigmir)net , який до Дня вчителя порівняв статистичні дані про зарплату українських педагогів та їхніх колег з інших країн.

Згідно з аналізом статистичних даних, українські вчителі заробляють в три рази менше, ніж польські і в 10 разів менше американських колег. У сусідній Росії зарплата педагогів у школах на 600 грн вища, а максимальний рівень зарплат перевищує український більш ніж у два рази.

 

Скрін: censor.net.ua

За даними Державної служби статистики, сфера освіти знаходиться у п'ятірці найбільш низькооплачуваних галузей в Україні. Так середня зарплата в галузі у серпня 2013 склала 2542 грн, скоротившись, у порівнянні з попереднім місяцем, на 440 грн.

Українські вчителі й самі розповіли про свій заробіток. За даними опитування сайту mojazarplata.com.ua більше 7 600 українських педагогів, їх мінімальна місячна зарплата — 2400 грн, а максимальна — до 4300 грн. Це до вирахування податків — 18%. «На руки» вчителі отримують в середньому від 1970 до 3500 грн.

Нагадаємо, 2 жовтня прем'єр-міністр Микола Азаров доручив міністру освіти Дмитру Табачнику терміново запропонувати зміни до нормативної бази, які передбачали б , щоб випускники педагогічних вузів, які навчалися за рахунок бюджету, обов'язково отримували призначення за фахом і працювали в школі. При цьому питання підвищення зарплат освітянам, як спосіб привернути кадри у професію, не обговорювалося.

 

 
Скрін: censor.net.ua
 
Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини освіти

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути